Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Niedzieli Chrystusa Króla 2023 A

  1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00
  1. Codziennie w naszej parafii od godz. 7.00 do 18.25 wystawiamy Najświętszy Sakrament i jest możliwość adoracji Pana Jezusa w kaplicy. Przed schowaniem Najświętszego Sakramentu będzie odmawiany różaniec. Prowadziły go będą osoby świeckie z Żywego Różańca ale zapraszamy również chętnych chcących poprowadzić tę modlitwę w konkretne dni. Będzie on odmawiany w dni, w których nie mamy innych nabożeństw – we wtorek, czwartek i piątek. Intencja we wtorki – za uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz za ich rodziny. W czwartek – za osoby duchowne. W piątek – za nasze rodziny. 
  1. W tym tygodniu I piątek miesiąca  – do chorych udamy się jak zwykle. W I sobotę o 8.00 msza wynagradzają  za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi a po nim różaniec wynagradzający. 
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent i rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Sławomir Susik. Nauki ogólne w niedzielę o 7.00, 8.30, 10.00. Dla dzieci o 11.30 a o 18.30 dla młodzieży. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. 
  1. W przyszły poniedziałek rozpoczynamy msze roratnie o 6.30. Zapraszamy wszystkich na poranne msze oczekujących przyjścia Pana. Pomóżmy też dzieciom aby wzięły udział w roratach. Mamy jeszcze tydzień by przygotować z nimi lampiony i dać im piękne świadectwo i wspomnienia wiary na całe życie. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  1. Bezimienna ofiara na nasz kościół 150, 200 i 900  zł. Bóg zapłać! Na tacę gospodarczą zebraliśmy 4300 zł. Jak widzimy prace się posuwają do przodu i mamy nadzieję na ich ukończenie. Koszt naszych prac to  ponad 1 milion  złotych. Dotacja nasza to 250 tysięcy od ministra kultury. Nikt inny nie ofiarował swojej pomocy. Resztę ofiar to nasze datki, które składamy na codzień. Wielkie podziękowania za Waszą Ofiarność do tej pory! Będziemy mieli do spłacenia ok 300 tysięcy złotych ale dach nie będzie nam przeciekał. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Łodzi. Na ciepło  dla potrzebujących w Ukrainie, Syrii i Libanie zebraliśmy 290 zł. A do puszek przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom. 
  1. Polećmy zmarłych: Janina Sowińska l. 68 ul. Konopna, Marek Walkiewicz l. 68 ul. Bugaj, Barbara Szubert l. 74 ul. Bracka, Adam Góralczyk l. 42 ul. św. Jana. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: