Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu – Radości

 1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00. Na mszy o godz. 11.30 harcerze przyniosą Światło Betlejemskie – symbol pokoju. 
 1. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania opłatkowego WDP, które odbyło się w czwartek.
 1. W naszej parafii nikt nie roznosi opłatków. Można je nabyć w zakrystii. Świec Caritasu już nie ma.
 1. Można się zapisać również w zakrystii i poprowadzić modlitwę różańcową przed schowaniem Najświętszego Sakramentu. Intencja we wtorki – za uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz za ich rodziny. W czwartek – za osoby duchowne. W piątek – za nasze rodziny. 
 1. W piątek zapraszamy na ubieranie żłóbka. Mężczyzn na godz. 9.00. Panie na godz. 11.00.
 1. W przyszłą niedzielę wigilia. Zachowajmy tego dnia tradycję postu. Msze święte jak w niedzielę oprócz mszy o godz. 18.30. Nie będzie też koronki o 15.00. Pasterka o 22.00 a w pierwszy i drugi dzień świąt msze jak w niedzielę. 
 1. Prosimy o zgłoszenie adresów osób i rodzin, którzy potrzebują pomocy w formie produktów, które przynieśliśmy w ramach  Caritasu. 
 1. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki zgłoszeniowe jeżeli chcemy przyjąć księdza po kolędzie. Wpisujemy imię i nazwisko i adres i przynosimy do kościoła. Kolędę zaczniemy od 27 grudnia tradycyjnie od ul. Rypułtowickiej. W kolejne dni przejdziemy przez ulice…
 1. Jak widzimy prace naprawy dachu nawy głównej zdążają do finału i plac wokół kościoła mamy ciągle zamknięty. Możemy stawiać samochody na podwórku plebani. Wjazd od ul. Grobelnej. 
 1. Bezimienna ofiara na nasz kościół to 100, 100, 150, 200, 500 i Wspólnota Dobrego Pasterza. 250 zł. – Bóg zapłać! Na potrzeby kościoła na wschodzie zebraliśmy 250 zł. Dziś taca gospodarcza.
 1. Przy wyjściu z kościoła możemy się zaopatrzyć w sianko przygotowane przez ministrantów i prace scholi. Dochód przeznaczamy na fundusz ministrancki i scholi. 
 1. Można nabyć tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”„Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych:  Andrzej Krawczyk l. 71 z Kociszewa – pogrzeb we wtorek, Stefan Paliwoda  l. 88 ul. Ks. Piotra Skargi – pogrzeb w środę. Janina Lewandowska – długoletnia wicedyrektorka naszej szkoły muzycznej –  pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe i ich odbiór, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Polećmy dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: