Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia X Niedzieli Zwykłej

  1. Bóg zapłać wszystkim osobom z grup Apostolstwa Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące,  ministrantom, Wspólnocie Dobrego Pasterza, Żywej Róży, Rocznicowym Dzieciom Pierwszokomunijnym. Dziewczynkom i  chłopcom biorącym i przygotowującym Uroczystość Bożego Ciała. Paniom i panom zaangażowanym w asystę i niosący nasze precozja procesyjne. Panom Mieczysławowi, Zdzisławowi, Maciejowi, Michałowi, Bogusiowi, Grzegorzowi. s. Zofii, paniom Bogusi, Teresie, Renacie, organistce Dorocie. Firmie Ochrony Mienia z ul. Ks. Piotra Skargi i szkole „ Mechanikowi” za udostępnienie miejsca na postawienie ołtarzy. Mieszkańcom ul. Bugaj za przegotowanie kapliczki na ten dzień. Wam wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Jest to jedna z niewielu uroczystości pozwalająca na publiczne wyznanie naszej wiary poza murami świątyni. Dzięki Wam wszystkim było uroczyście, odświętnie i mam nadzieję że święcie. Bóg Zapłać!
  2. Przez całą oktawę Bożego Ciała w czasie nabożeństwa czerwcowego procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  3. Dziś po mszy o godz. 18.30 spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania.
  4. We wtorek 13 czerwca różaniec fatimski po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy. 
  5. Złożono ofiarę bezimienną 500 zł. i na nasze konto 1000 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i spotkanie Żywego Różańca. 
  6. Zapraszamy 1 – 3 września br . na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Gietrzwałdzie , kolejny dzień to przejazd do  Sanktuarium w Zielonej Pasłęce  i do Św. Lipki. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie , koszt pielgrzymki 720 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz podczas Spotkań modlitewnych Wspólnoty Dobrego Pasterza. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki min 100 zł celem rezerwacji noclegów.
  7. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. W programie Msza św., piknik oraz koncert zespołu Małe TGD. Program wydarzeń i godziny znajdziemy na banerze zawieszonym na płocie przy ul. Grobelnej. 
  8. Z naszej historii: Nasza parafia oficjalnie została powołana do istnienia aktem erekcyjnym w 1398 roku. Są przesłanki, że istniała ok. pół wieku wcześniej. Jednak trzymając się oficjalnego posiadanego pisma w tym roku obchodzimy 625 – lecie parafii. Oprócz roku nie znamy dnia powołania parafii dlatego nasz jubileusz będziemy obchodzić w dzień odpustu z racji naszego patrona św. Mateusza, który w tym roku przypadnie na 24 września. Przewodniczył mu będzie ks. prof. Mieczysław Różański. Już teraz zapraszamy na nasze świętowanie. 
  9. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.Polećmy zmarłych:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: