Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia niedzieli Trójcy Przenajświętszej

 

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Czerwcowe jak każdego dnia o 18:00. 
 1. Ofiary na kolonie Caritasu wyniosły 375 zł. Bóg zapłać. Dziś zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej. 
 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i różaniec Żywej Róży o godz. 17.30. Po nim  msza św. w ich intencji.
 1. W środę ks. Abp Grzegorz Ryś udzielił sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękujemy rodzicom za towarzyszenie swoim dzieciom. Dziękujemy również ks. Krystianowi za całoroczne przygotowanie młodzieży i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia.  
 1. Jutro nabożeństwo fatimskie po mszy św. o godz. 18.30. 
 1. 16 czerwca Boże Ciało. Tego dnia na mszy św. na eucharystii o godz. 10.00 dzieci będą obchodziły swoją rocznicę I komunii świętej. Po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Przejdziemy od kościoła ulicami kościelną, Poprzeczną, Ks. Pitra Skargi, Jana III Sobieskiego i wrócimy Grobelną do kościoła. Prosimy o ubranie ołtarzy. Ołtarz I przy krzyżu misyjnym ubierze  Wspólnota Apostolstwa modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. II na ul. Kościelnej ministranci z rodzicami. III przy szkole „ Mechaniku” Wspólnota Dobrego Pasterza. Przy pomniku św. Maksymiliana Żywa Róża. Spotkanie przygotowawcze w poniedziałek o godz. 20.00.
 2. W piątek delegacja naszej parafii – Pan Michał i Pani Ela – odebrała z okazji Dnia Eucharystii orędzie papieża Franciszka dla naszej archidiecezji. Całość wywieszona jest w gablocie. 
 1. W piątek po Bożym Ciele mamy dyspense od postu. W czasie oktawy Bożego Ciała po mszy św. o godz. 17.30 procesja wokół kościoła. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Irena Struzik ul. Kilińskiego – pogrzeb jutro.
  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: