Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

V Niedziela Wielkanocna 2024 B

Ogłoszenia Parafialne

      V Niedziela Wielkanocna 2024

 1. Dziś  o godz. 15.00 koronka w kaplicy adoracji.
 1. Państwowa Szkoła Muzyczna w Pabianicach prowadzi zapisy na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje oraz wnioski o przyjęcie dostępne są na stronie internetowej szkoły i na szkolnym profilu na Facebooku.
 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.00. Przy kapliczce na ul. Bugaj o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. 
 1. W tym tygodniu z racji I czwartku miesiąca msza o powołania i msza o uzdrowienie o godz. 18.30. W I piątek możemy skorzystać z sakramentu pokuty na mszach i jak zwykle udamy się do chorych. W sobotę msza i różaniec wynagradzający za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. 
 1. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3 Maja. Uroczysta Msza w int. Ojczyzny o godz. 10.00. Po niej uroczystość przeniosą się przed pomnik Legionisty. 
 1. Kancelaria od środy do piątku nieczynna. W bardzo ważnych sprawach prośmy o telefon.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Bezimienne ofiary na nasz kościół 550, 100, 200 i 240 zł. Bóg zapłać!
 1. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 23 maja o godz. 18.30. Rocznica dzieci komunijnych w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wypada 30 maja.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 
 1. 10.Prosimy o sprzątanie odchodów po swoich psach i zwracanie uwagi właścicielom czworonogów. Pies tak jak człowiek musi się załatwić ale właściciel musi posprzątać po sobie i po przyjacielu – mówią nawet, że najlepszym. Trawniki i skwery też ktoś sprząta. Tam też należy posprzątać po swoich psach.
 1. Polećmy zmarłych. – Stefanię Łoś l. 92 ul. Żytnia, Mariannę Gęszczak l. 89 – pogrzeby  jutro, Ireneusza Patykowskiego l. 66 – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. 12.Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Potrzebne łaski dla naszych ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijnych  i ich rodziców i młodzieży bierzmowanej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: