Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Zesłania Ducha Świetego

 1. Dziś ostatni dzień realizacji przykazania kościelnego aby “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjąć”. O godz. 11.30 ks. Krystian odprawi mszę św. prymicyjną – czyli pierwszą mszę św. po święceniach. Na koniec eucharystii udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. 
 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Czerwcowe o 18:00. 
 1. Ofiara bezimienna na nasz kościół 400, 100, i 50 zł. Bóg zapłać za ofiarę 350 zł. zebraną przy kapliczce na mszy kończącej majowe. Dziś do puszek zbieramy ofiary na kolonie organizowane przez Caritas. 
 1. Zachęcamy do nabożeństw czerwcowych czyli oddaniu czci Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w kościele o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu w środę 10 osób przystąpi w naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Udzieli go ks. Abp Grzegorz Ryś. Po nim będzie skupienie księży naszego dekanatu.
 1. Bardzo dziękujemy za przygotowanie czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego Wspólnocie Dobrego Pasterza.Niech duchowe owoce tego spotkania dotkną całą naszą wspólnotę parafialną. 
 1. 16 czerwca Boże Ciało. Tego dnia na mszy św. Na eucharystii o godz. 10.00 dzieci będą obchodziły swoją rocznicę I komunii świętej. Po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy.
 2. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 3. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych
  i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych… Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie i potrzebne łaski dla neoprezbiterów  a zwłaszcza ks. Krystiana.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: