Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXXIII Niedzieli Zwykłej 2023 A

  1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00 a spotkanie Żywej Róży o godz. 17.30. Po nim różaniec.
  1. Codziennie w naszej parafii od godz. 7.00 do 18.25 wystawiamy Najświętszy Sakrament i jest możliwość adoracji Pana Jezusa w kaplicy. Po rozeznaniu i dyskusjach doszliśmy do wniosku, że przed schowaniem Najświętszego Sakramentu będzie odmawiany różaniec. Prowadziły go będą osoby świeckie z Żywego Różańca ale zapraszamy również chętnych chcących poprowadzić tę modlitwę w konkretne dni. Będzie on odmawiany w dni, w których nie mamy innych nabożeństw – we wtorek, czwartek i piątek. Intencja we wtorki – za uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz za ich rodziny. W czwartek – za osoby duchowne. W piątek – za nasze rodziny. 
  1. Można jeszcze zamawiać wypominki całoroczne. Modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  1. Bezimienna ofiara na nasz kościół 100 zł. Bóg zapłać! Dziś  taca gospodarcza. Jak widzimy prace się posuwają do przodu i mamy nadzieję na ich ukończenie. Koszt naszych prac to  ponad 1 milion  złotych. Dotacja nasza to 250 tysięcy od ministra kultury. Nikt inny nie ofiarował swojej pomocy. Resztę ofiar to nasze datki, które składamy na codzień. Wielkie podziękowania za Waszą Ofiarność do tej pory! Będziemy mieli do spłacenia ok 300 tysięcy złotych ale dach nie będzie nam przeciekał. W przyszłą niedzielę taca na WSD w Łodzi. 
  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji naszej parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Wychodząc z kościoła możemy dziś również wesprzeć akcję pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  1. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Chrystusa Króla. 
  1. Polećmy zmarłych: Regina Krawczyk l. 73 ul. Barucha – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: