Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXXII Niedzieli Zwykłej

 1. Dziś na mszy o 11.30 poświęcenie modlitewników dzieci pierwszokomunijnych. 
 1. Koronka o 15.00, nabożeństwo różańcowe za zmarłych o godz. 18.00 a jutro i pojutrze o godz. 17.00. Jeszcze do wtorku możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych zmarłych.
 2. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 100 zł.
 1. Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom i dorosłym za udział w korowodzie i „Nocy Świętych” oraz za przebranie się za tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. Cieszymy się, że dzieci i dorośli chcieli pokazać świętych i tym samym wyznać wiarę w świętych obcowanie. Mam nadzieję, że zwyczaj ten wpisze się w nasz kalendarz wydarzeń parafialnych.
 2. Dziękujemy również za napisanie pieśni o naszej Matce Bożej. Mamy 10 tekstów, z których zostanie wyłoniona jedna pieśń i opracowana do niej melodia. Mamy nadzieję, że pozostałe również wykorzystamy we własnym zakresie i stworzymy do nich muzykę.
 1. Kochani jeszcze jedno podziękowanie. W wielkim poście zbieraliśmy do puszek na remont łazienki dla jednej rodziny z naszej parafii. Dzięki tym pieniądzom i ludziom dobrej woli udało się nam doprowadzić temat do końca. Mają wyremontowaną łazienkę.  Pan Robert z rodziną dziękuje naszej wspólnocie parafialnej.
 1. W tym tygodniu 11 listopada Święto Niepodległości. Uroczysta Eucharystia w piątek o godzinie 10.00 z przedstawicielami władz powiatu, miasta i pocztami sztandarowymi. Bardzo serdecznie zapraszam na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
 2. 11 listopada w Górce Pabianickiej uroczystość św. Marcina czyli odpust parafialny o godz. 12.00.
 1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które można wziąć z pod ołtarza Serca Pana Jezusa. Zebrane w ramach akcji artykuły przynieśmy do kościoła. Pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Również w przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży bierzmowanej po mszy o z18.30. 
 1. Zapraszamy członków rady ekonomicznej parafii na spotkanie w czwartek o godz. 19.15. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Przy wyjściu z kościoła można kupić znicze sprzedawane przez naszych ministrantów. Dochód z nich przeznaczamy na fundusz ministrancki.
 1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Wieczny odpoczynek….
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: