Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXX Niedzieli Zwykłej 2023 A

  1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00. Po liczeniu naszych parafian w ubiegła niedzielę wynika, że procentowo w naszej parafii uczęszcza 14 % parafian na eucharystie niedzielną. 
  1. Różaniec w kościele każdego dnia o godz. 18.00. Przy kapliczce przy ul. Bugaj o 17.30. Ostatni różaniec we wtorek.
  1. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 wprowadzimy i zapalimy świecę synodalną. Osoby, chcące wziąć udział w spotkaniu synodalnym i rady duszpasterskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00. Natomiast dziś na mszy o godz. 11.30 dzieci przyjdą w przebraniach świętych. Po południu  zapraszamy ich wraz z rodzicami na „Bal Wszystkich Świętych”. Nasze popołudniowe spotkanie rozpoczniemy o 16. 30 w naszym kościele i przejdziemy w pochodzie do kościoła NMP Różańcowej, gdzie odbędzie się dalsza część balu – zabawa, tańce i konkurs o świętych. Dzieci obowiązuje przebranie za jakiegoś świętego. Przewidujemy konkurs na najlepsze przebranie. Wspólna zabawa potrwa do 19.00. 
  1. 31 października natomiast zapraszamy młodzież i dorosłych na „ Noc Świętych” do sali audiowizualnej w parafii św. Maksymiliana. O godz. 19.00 rozpoczniemy nasze nabożeństwo przed Uroczystością Wszystkich Świętych. 
  1. 1 listopada nasza parafia przewodniczy mszy świętej o godz. 13.00 na cmentarzu katolickim. Będziemy modlić się w int. zmarłych z wypominek jednorazowych. Będzie prowadzona zbiórka na WSD w Łodzi. Można też zamawiać wypominki całoroczne i na oktawę Wszystkich Świętych. W całorocznych modlimy się przed mszą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. W oktawalnych od 2 do 8 listopada w czasie różańca o godz. 18.00. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. 
  1. 18 listopada planujemy wyjazd pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Wyjazd jest męski. Tylko dla panów. Wyjazd o godz. 7.00. Planowany przyjazd ok. 18.00 – 19.00. Koszt 100 złotych. Prosimy o zapisanie się w tym tygodniu. Chcemy wcześniej załatwić wszystkie wejścia. Jeżeli nie będzie wystarczającej ilości panów nasz wyjazd nie odbędzie się. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”. Ministranci sprzedają znicze a dochód zasili ich fundusz ministrancki. 
  2. Bóg zapłać za ofiary na misje. . Bezimienna na nasz kościół 1000 i 500 i 100 zł. Bóg zapłać! 
  1. Polećmy zmarłych: Małgorzata Karolczak l. 54 ul. Wspólna – pogrzeb w poniedziałek, Elżbieta Jarzębowska l. 75 ul. Ks. Piotra Skargi – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: