Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXVIII Niedzieli Zwykłej 2023 A

  1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00. Spotkanie rodziny różańcowej o 17.30. Po nim różaniec i msza w intencji kół różańca świętego. 
  1. Różaniec w kościele każdego dnia o godz. 18.00. Przy kapliczce przy ul. Bugaj o 17.30. Wykorzystajmy czas aby przez tę modlitwę wypraszać potrzebne łaski. 
  1. Dziś wybory parlamentarne i referendum. Są to chyba najważniejsze nasze głosy od wielu lat dotyczące naszej przyszłości. Weźmy odpowiedzialność w nasze ręce. Kierując się faktami i merytoryką a nie fake newsami i obiegowymi opiniami,  wartościami a nie emocjami, nie dając się manipulować ale kierując się Duchem Świętym podejmijmy właściwe wybory. Niech będą nas prowadziły do ducha dobra i piękna, prawa i sprawiedliwości, wiary, nadziei i miłości. 
  1. W środę wspominamy św. Łukasza patrona służby zdrowia. Modlimy się w sposób szczególny za pracowników służby zdrowia. 
  1. Można rezerwować intencje mszalne. Zapraszamy do kancelarii od 16.00 do 17.30. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Dziś taca gospodarcza i zbiórka do puszek na fundacje „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przyszłą niedzielę  taca na potrzeby misji w świecie. 
  1. W przyszłą niedzielę liczymy w kościołach osoby praktykujące coniedzielną eucharystię. 
  1. Polećmy zmarłych:  ks. Kazimierz Bartkiewicz, Ewa Guzenda l. 65 ul. Majdany – pogrzeb w poniedziałek, Mateusza Prus ul. Bracka – pogrzeb w poniedziałek, Łukasz Pawłowski l. 45 ul. Kościuszki – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie. Polećmy nasze wybory parlamentarne i referendum.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: