Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXVII niedzieli zwykłej

 1. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na naszą parafię 700 zł. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby WSD w Łodzi. Odpust u NMP Różańcowej. 
 1. Dziś poświęcenie różańców dzieci komunijnych na mszy o godz. 11.30 a na nabożeństwo różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00. Przy kapliczce na ul. Bugaj o 17.30. 
 1. Bardzo dziękujemy s. Zofii, panu organiście Łukaszowi, ministrantom, całej asyście, piekącym ciasta i wszystkim, którzy się przyczynili do pięknego obchodu naszego odpustu parafialnego. Imieniny parafii to wyjątkowy dzień. Można zyskać wiele łask a zwłaszcza odpust zupełny. Bóg zapłać i niech św. Mateusz wyprasza obficie Boże błogosławieństwo!
 1. Dziękujemy również za przyjście i modlitwę koronką na ulicach miasta. Zebrało się nas ok 50 osób.  Jest to nie tylko modlitwa ale dzieło ewangelizacyjne. Niech przyniesie dobre owoce. 
 1. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza o uzdrowienie o 18.300 a później uwielbienie. W I piątek od rana udamy się do chorych a spowiedź przed  i w czasie każdej mszy świętej.  
 1. Można już zamawiać msze święte i wypominki na przyszły rok. Zapraszamy do kancelarii. 
 1. Kochani mamy obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który słynie łaskami. Mówią o tym wota wiszące wokół obrazu. Nie mamy jednak żadnej pieśni, która byłaby o naszej Matce Boskiej. Dlatego ogłaszamy konkurs na tekst o Maryi, która jest z nami od tak dawna. Wybierzemy najlepszy tekst w gronie jury a następnie będziemy prosili o napisanie do niej muzyki.
 1. 11 października o godz. 20.00 organizujemy wyjście na film Johny. Dotyczy on pracy hospicjom. Cena to 25 zł. Część sumy przeznaczamy na działalność naszego hospicjum domowego. Zapisy w zakrystii i kancelarii. 
 1. Z okazji XXII Dnia Papieskiego 9 października 2022 roku o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach, ul. Kościuszki 14. odbędzie się Koncert pt. „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”.  Wstęp wolny.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Zdzisław Grodzki l.67 ul. Poprzeczna:  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Pielgrzymów, którzy udali się do Rzymu. Prośmy o pokój na Ukrainie.  Polećmy nasze osobiste intencje.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: