Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXVII Niedzieli Zwykłej 2023 A

 1. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00.
 1. Różaniec w kościele codziennie o godz. 18.00. Przy kapliczce przy ul. Bugaj o 17.30. Wykorzystajmy czas aby przez tę modlitwę wypraszać potrzebne łaski. 
 1. 11 października o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się koncert „ W obronie naszych granic” Z udziałem łódzkich i warszawskich artystów operowych pod patronatem posła na sejm Marka Matuszewskiego i senatora Rzeczpospolitej Polskiej Macieja Łuczaka. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne i patriotyczne. 
 1. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Wyjątkowo nie będzie różańca o 18.00 ale po mszy o godz. 18.30. Ze względu na roboty przy dachu kościoła procesja będzie wewnątrz naszej świątyni. 
 1. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. O godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego; godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina; godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej; godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;  i koncert; godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
 1. Również w  sobotę dnia 14 października br. o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Podczas Mszy św. będziemy się modlić także w intencji kard. Grzegorza Rysia, który będzie tej Mszy św. przewodniczył.
 1. Można rezerwować intencje mszalne. Zapraszamy do kancelarii od 16.00 do 17.30. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby WSD i bezimienne na nasz kościół 100 i 90 zł. Na schronisko Brata Alberta w naszym mieście złożyliśmy 1100 zł. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza i zbiórka do puszek na fundacje „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” 
 1. Polećmy zmarłych: Wiesława Szałecka l. 83 ul. św. Rocha, Zbigniew  Ogiński l.74 ul. Pułaskiego, Kowalska Janina l. 94 z Wrocławia.  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie. Polećmy pielgrzymów do Medjugorie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: