Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXV niedzieli zwykłej

 1. Dziś niedziela gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary i bezimienne wpłaty 50, 100, 800 i 1000 zł. Jak również na konto. Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdą niedzielę o 15.00. 17.30 spotkanie Żywego Różańca. 18.00 nabożeństwo różańcowe i 18.30 msza w int. osób należących do żywego różańca. 
 1. Bardzo dziękujemy za przyjście i posprzątanie kościoła s. Zofii, 2 paniom Mariom, Renacie, Bogusi, Basi, 2 Elżbietom, Katarzynie oraz panom Zdzisławowi, Bogdanowi, Grzegorzowi, Leszkowi i młodzieży Michałowi, Bartkowi i Maciejowi. Udało się nam ściągnąć kurze i kawałki odpryskującej farby ze ścian i sufitu. Wyczyściliśmy ołtarz Serca Pana Jezusa. Umieścimy go w tym tygodniu. Bóg zapłać!
 1. Po renowacji zostały wstawione boczne drzwi  do kościoła. Koszt naprawy to 18 tysięcy zł. 
 1. W środę obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Diakon Mateusz tego dnia obchodzi swoje imieniny. Msza św. w jego intencji o godz. 17.30. 
 1. W przyszłą niedzielę odpust parafialny na mszy świętej o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich na tegoroczne imieniny parafii. Prosimy o pomoc w asyście byśmy wyszli z naszymi chorągwiami, feletronami, różańcem i dali świadectwo naszej wiary i przynależności do wspólnoty parafialnej. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. Grzegorz Leszczyński – oficjał sądu Archidiecezji Łódzkiej. 
 1. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zatrzyma się w naszym kościele I zlot motocyklistów na zakończenie sezonu śladami św. Maksymiliana. Wyruszą ze Zduńskiej Woli, pomodlą się u nas i ruszą w dalszą podróż do Rzgowa. 
 1. Można już zamawiać msze święte na przyszły rok. Zapraszamy do kancelarii. 
 1. Kochani mamy obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który słynie łaskami. Mówią o tym wota wiszące wokół obrazu. Nie mamy jednak żadnej pieśni, która byłaby o naszej Matce Boskiej. Dlatego ogłaszamy konkurs na tekst o Maryi, która jest z nami od tak dawna. Wybierzemy najlepszy tekst w gronie jury a następnie będziemy prosili o napisanie do niej muzyki.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:  Kamil Kaczorowski l. 36 ul. św. Rocha – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, diakona Mateusza z racji jego imienin, , dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie.  Polećmy nasze osobiste intencje.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: