Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXIV niedzieli zwykłej

 1. Pielgrzymi wracający z Kalwarii Pacławskiej złożyli ofiarę dla naszej parafii 1580 zł. Bóg zapłać!
 1. Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdą niedzielę o 15.00 a o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 1. Dziś na mszy o godz.11.30 poświęcenie przyborów szkolnych. Po mszy spotkanie dla rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci do do I komunii świętej. Natomiast po mszy o godz. 18.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. 
 1. Chcemy posprzątać na ile się da górę naszego kościoła. Do tego potrzebujemy rozstawić rusztowania. Dlatego 17 września ,w  sobotę, zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00. Jeżeli będzie nas więcej osób zajmie nam to ok. 2 godzin. Natomiast na 11.30 zapraszamy panie do pomocy w posprzątaniu dołu. Po pracy lekki posiłek. 
 1. 25 września, za dwa tygodnie, obchodzić będziemy odpust parafialny na mszy świętej o godz. 11.30. Już dziś zapraszamy wszystkich na tegoroczne imieniny parafii. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. Grzegorz Leszczyński – oficjał sądu Archidiecezji Łódzkiej. 
 1. Można już zamawiać msze święte na przyszły rok. Zapraszamy do kancelarii. 
 1. Jesienna rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbędzie się 14 września 2022 r. (początek o godz. 9.00, zakończenie w godzinach popołudniowych). W czasie rekrutacji kandydaci odbywają rozmowę  z ks. Rektorem oraz egzamin wstępny z zakresu katechezy w szkole ponadpodstawowej. Szczegóły rekrutacji na stronie: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-2022-2023/ 
 1. 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 1. 15 września zapraszamy na msze o godz. 18.30. Po niej nabożeństwo różańcowe i adoracja ze św. Andrzejem Bobolą w int. naszego miasta i naszej Ojczyzny.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Tadeusz Załęczny l. 68 ul. Kilińskiego. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie.  Polećmy nasze osobiste intencje.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: