Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXIV niedzieli zwykłej 2023 A

 1. Dzisiaj spotkanie pielgrzymów jadących do Medjugorie po mszy o godz. 11.30. Koronka do Miłosierdzia o 15.00.  Spotkanie rodziny różańcowej o 17.30 po nim różaniec i msza w ich intencji.
 1. Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy o 18.30 a we wtorek spotkanie katechetów. 
 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust i jednocześnie rozpoczynamy obchody 625 lecia naszej parafii. Suma odpustowa o 11.30. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp Ireneusz Pękalski. Homilie przez całą niedzielę będzie głosił ks. prof. Mieczysław Różański. Oprawę muzyczną zapewni nam zespół Taruta z Mariupola, który będzie zbierał ofiary na pomoc dla domu dziecka.  Zapraszamy wszystkich do udziału w tym naszym święcie parafialnym. Asystę do procesji, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i wszystkich do modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. 
 1. Jeszcze ten tydzień podejmujemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Jest dostępna lista z datami i godzinami, na które można się wpisać na adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w tę modlitwę.
 1. Kurs “Nowe Życie” prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji im wandy Malczewskiej w Łodzi to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem. To wspaniałe trzy dni bliskości z Jezusem, pogłębiania z Nim relacji oraz doświadczania Jego miłości. Kurs zawiera żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny. Jest adresowany do osób, które zarówno chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, którzy nie wierzą, że jest to możliwe. W kursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Termin kursu 6-8 październik. Koszt kursu 40 zł plus obiad 20 zł. Zapisy na spotkaniach Wspólnoty Dobrego pasterza. Spotkania w każdy czwartek po mszy o godz. 18.30. 
 1. W kinie Tomi w każdy ostatni wtorek  o godz. 19.00 „ Film z Krzyżykiem” . 26 września  wyświetlony zostanie film pt. „ Ulmowie błogosławiona rodzina”. Zapisy pod nr 660-482-817 u pani Anety Świątek. Koszt 15 zł. 
 1. Od jutra można rezerwować intencje mszalne. Zapraszamy do kancelarii od 16.00 do 17.30. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Dziś taca gospodarcza a do puszek składamy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za ofiary bezimienne 100 i 100 zł.
 1. Polećmy zmarłych: Ewa Łoboda l. 69. z ul. 20 stycznia… Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, na jubileusz i prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: