Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXIII Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dzisiaj spotkanie rodziców tegorocznych dzieci komunijnych po mszy świętej o godz. 11.30. Koronka do Miłosierdzia o 15.00 a o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Zachęcamy i zapraszamy dzieci do zaangażowania się w życie naszej parafii. Chłopców do ministrantów a dziewczynki do scholi. Na pewno ubogaci to ich życie i przyczyni się do ich rozwoju.
 1. W środę zapraszamy po mszy o 18.30 na różaniec fatimski. 
 1. W czwartek spotkanie biblijne po mszy o godz. 18.30 a w piątek  po mszy o godz. 18.30 zapraszamy katechetów na spotkanie organizacyjne.
 1. 24 września tego roku będziemy obchodzić odpust i jednocześnie rozpoczniemy obchody 625 lecia naszej parafii. Od 01 do 24 września podejmujemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Jest dostępna lista z datami i godzinami, na które można się wpisać na adorację Najświętszego Sakramentu. Tydzień adoracji już za nami ale zostało jeszcze sporo wolnych godzin zwłaszcza nocnych. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w tę modlitwę.
 1. Ze względu na wybory i brak możliwości głosowania w okolicy sanktuarium termin naszej pielgrzymki do Medjugorie ulegnie zmianie. Odbędzie się od 8 do 15 października. Wrócimy do Modlina na 14.30 i będziemy jeszcze mieli czas zagłosować.
 1. Bardzo dziękujemy diakonowi Mateuszowi Jagielle za roczną pracę w naszej wspólnocie parafialnej. Przez 12 miesięcy podejmował z nami zadania duszpasterskie a uwieńczeniem miały być święcenia kapłańskie. Był to również czas, w którym miał podjąć świadomą i dobrowolną decyzję o zostaniu księdzem. Diakon Mateusz rozeznał i podjął decyzję o nieprzystępowaniu do sakramentu kapłaństwa na obecnym etapie. W porozumieniu z ks. Kardynałem Grzegorzem wziął roczny urlop na przemyślenie decyzji. W tym czasie będzie przebywał w jakiejś wspólnocie lub podejmie pracę zawodową. Prosimy uszanowanie jego decyzji i o modlitwę w jego intencji. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Bóg zapłać za ofiary bezimienne 500 i 100 zł. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 1. Polećmy zmarłych: Józef Klimek l. 62 ul. św. Kazimierza, Mariusz Ślipski l. 50 ul. Bóźniczna – pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe i prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: