Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XXI Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. We wtorek po mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy radę ekonomiczną i osoby zgłaszające się do rady duszpasterskiej na spotkanie na plebani. 
 1. W tym tygodniu I piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed mszą i na każdej eucharystii. Litanie do Serca Pana Jezusa odmawiamy po mszy św. o godz. 8.00 i przed mszą o godz. 18.30.  Do chorych udamy się jak co miesiąc. 
 1. W I sobotę miesiąca msza wynagradzająca za grzechy przeciw NS NMP o godz. 8.00 a po niej różaniec wynagradzający. 
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, rodziców, katechetów, wychowawców i nauczycieli na godz. 11.30 na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Poświęcenie przyborów szkolnych jeżeli ktoś będzie sobie tego życzył na zakończenie eucharystii. 
 1. 24 września tego roku będziemy obchodzić odpust i jednocześnie rozpoczniemy obchody 625 lecia naszej parafii. Od 01 do 24 września rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Jest już dostępna lista z datami i godzinami, na które można się wpisać na adorację żeby po jednej godzinie przyszły i pozostały przed Panem Jezusem.
 1. Bóg zapłać za ugoszczenie łódzkich pielgrzymów. Dziękujemy za ciasta kanapki i wszelkie dobro, którym zostali posileni. 
 1. Wrócili pielgrzymi autokarowi i piesi z Jasnej Góry. Dziękujemy za modlitwę! Zrobiliśmy to samo w waszych intencjach a za rok zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie! 
 1. Rozpoczęliśmy prace remontowe. Zaczęliśmy od dachu plebanii, który już dawno ma za sobą lata świetności zaczął cieknąć. W tym tygodniu rozpoczniemy remont na kościele. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Bóg zapłać za ofiary 3980 zł. w ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą! Dziś do puszek składamy ofiary na poszkodowanych w powodzi na Słowenii. 
 1. Dziś suma odpustowa w parafii Ksawerowie o godz. 11.30. 
 1. Podczas uroczystości dożynkowej w Górce Pabianickiej 03 września o godz. 14.00 będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie Martynki Stasiak chorującej na zespół Retta. 
 1. Polećmy zmarłych: Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe i prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: