Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVIII niedzieli zwykłej

  Ogłoszenia Parafialne

   XVIII niedziela zwykła 

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. Siostra Beata Kruszewska zebrała 3623 zł. Bóg zapłać. Nasza parafia została wsparta ofiarą bezimienną 400 zł. Dziś do puszek przy wyjściu z kościoła zbieramy na działalność Caritas. 
 1. Jutro o godz. 17.30 msza św. z racji wybuchu Powstania Warszawskiego – z udziałem władz powiatu. Zapraszamy. Z tego powodu wyjątkowo nabożeństwo za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 17.00. 
 1. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a o 18.30 msza o uzdrowienie. W I piątek miesiąca spowiedź przed i w czasie mszy świętych. W I sobotę o godz. 8.00 msza wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej różaniec. 
 1. 10 sierpnia wyrusza z naszej parafii VII Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Można się już zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza lub osobiście po spotkaniach wspólnoty w czwartki po godz. 19.10. 
 1. 14 sierpnia obchodzimy w naszym mieście uroczystość św. Maksymiliana – patrona naszego miasta. O godz. 11.15 władze miasta złożą kwiaty przed jego pomnikiem przy naszej świątyni i ruszymy pieszo w pielgrzymce do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach na msze świętą o godz. 12.00.
 1. 19 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W gablocie szczegółowe informacje. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej stoi pudełko intencji, które zaniesiemy na Jasną Górę.
 1. 23 sierpnia pielgrzymka autokarowa do Częstochowy przez Gidle i św. Annę. Wyjazd z przed naszego kościoła o godz. 7.00. a z Częstochowy wyjedziemy po apelu. Będziemy w Pabianicach ok. 23.00. koszt 50 zł.
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzym. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych bliskich naszemu sercu, i tych którzy ostatnio odeszli do wieczności: Stefan Gaweł l. 87 ul. Rypułtowickiej, Marianna Gibka l. 87 ul. Bracka – pogrzeb w czwartek. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: