Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVIII Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po każdej mszy krótkie nabożeństwo adoracyjne a wieczorem o godz. 18.00 przed mszą świętą. 
 1. W czwartek o godz. 6.30 msza św. na rozpoczęcie VIII Pieszej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej. Po niej pątnicy wyruszą pod przewodnictwa ks. Jacka do Niepokalanowa. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.  
 1. W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
 1. W poniedziałek 14 sierpnia w naszym mieście uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, który jest patronem naszego miasta. Uroczystość w sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 18.00. Jak w ubiegłym roku wyruszymy w pielgrzymce z naszej parafii o godz. 17.15 by dotrzeć tam na eucharystię. Zapraszamy. Dajmy świadectwo, że święty z naszego miasta jest rzeczywiście naszym patronem. Od wczoraj odmawiamy nowennę do św. Maksymiliana przed jego świętem. 
 1. Dla osób, które ucierpiały w pożarze na ul. Żytniej zebraliśmy 1400 zł. Bóg zapłać! Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu. Można również wziąć tytki z przed ołtarza Serca Pana Jezusa aby wypełnić je przyborami szkolnymi a potem przynieść dla potrzebujących dzieci. 
 1. 24 września tego roku będziemy obchodzić odpust i jednocześnie rozpoczniemy obchody 625 lecia naszej parafii. Żeby się do tego przygotować w sposób należyty od 01 do 24 września rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Potrzebujemy 552 osoby na adorację żeby po jednej godzinie przyszły i pozostały przed Panem Jezusem. Jest już dostępna lista z datami i godzinami, na które można się wpisać.
 1. Od 01 sierpnia nie mamy już na stanowisku zakrystianki s. Zofii. Bardzo dziękujemy za jej 12 letnią posługę w naszej wspólnocie. Niech Pan Bóg jej wynagrodzi za wszelkie dobro, które było jej udziałem i niech błogosławi w dalszym dobru, które będzie podejmowała w innych zadaniach. 
 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Pabianicką do Częstochowy od 15 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej do stojących kartonów można wrzucać intencje modlitewne na piesze pielgrzymki do Niepokalanowa i Częstochowy. 
 1. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyjedzie 23 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o godz. 8.30 a przyjazd ok. 23.00. Jedziemy przez sanktuarium w Gidlach i zostajemy na Apel Jasnogórski. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Mamy Jeszce tylko 20 wolnych miejsc.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Rozpoczął się remont rynku. Przyjeżdżając na msze i nabożeństw można wjeżdżać na podwórko plebani od ul Grobelnej i ks. Piotra Skargii 1. Prosimy o nie zastawianie wjazdów i bram garażowych. 
 1. Polećmy zmarłych:   Zdzisław Cygan l. 67 ul. Kazimierza, Anna Pietrzak z Łodzi, Mieczysław Chmielewski l. 84 ul. Ogrodowa – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy s. Zofię i pątników.  Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: