Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVII Niedzieli Zwykłej

  Ogłoszenia Parafialne

   XVII niedziela zwykła 

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. Bóg zapłać za wiary na tace gospodarczą! Również za ofiary bezimienne 100, 300 i 3000 zł. Naszemu wnioskowi o dotację na remont naszego dachu zabrakło 0,5 punktu do pozytywnego roztrzygnięcia. Napiszemy odwołanie i prosimy o modlitwę w tej intencji.
 1. Dziś gościmy siostrę klaretynkę Beatę Kruszewską – klaretynkę. Pracowała na Ukrainie , Kubie i Hondurasie a po urlopie wraca na Kubę do Guantanamo. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby misji, w której będzie pracowała.
 1. We wtorek wspomnienie św. Anny i św. Joachima – dziadków Pana Jezusa. Dlatego zapraszamy jutro tzn. w poniedziałek po mszy świętej o godz. 18.30  babcie i dziadków na grila. Spotkanie na podwórku plebani.
 1. W czwartek po mszy o godz. 18.30 spotkanie rady ekonomicznej parafii na plebani.
 1. Przypominamy, że w miesiącu lipcu nie ma mszy św. o godz. 17.30 tylko o 18.30. Nabożeństwa w tygodniu o godz. 18.00. 
 1. 10 sierpnia wyrusza z naszej parafii VII Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna do Niepokalanowa. Można się już zapisywać przez stronę Wspólnoty Dobrego Pasterza lub osobiście po spotkaniach wspólnoty w czwartki po godz. 19.10. 
 1. 19 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach od 10 do 18 sierpnia. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej stoi pudełko intencji, które zaniesiemy na Jasną Górę.
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzym. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. Zapisy do końca sierpnia ale ilość miejsc jest ograniczona. Jest to pielgrzymka lotnicza i w momencie wyczerpania miejsc lista będzie zamknięta i nie będzie możliwości zapisania się.  
 1. Kto chciałby się włączyć w akcję Caritasu „ Tornister pełen uśmiechu” może wziąć tytki wyłożone przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i wypełnić je artykułami szkolnym. Następnie przynieść je do kościoła. Przekażemy je potrzebującym dzieciom, które od wrześni rozpoczną nowy rok szkolny.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Polećmy zmarłych bliskich naszemu sercu, i tych którzy ostatnio odeszli do wieczności: Anna Rydz l. 68 ul. Bracka – pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: