Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVII Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. Dziękujemy seniorom za skorzystanie  z zaproszenia na grila. Spotkanie było udane. 
 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Pabianicką do Częstochowy od 15 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej do stojących kartonów można wrzucać intencje modlitewne na piesze pielgrzymki do Niepokalanowa i Częstochowy.
   
 2. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyjedzie 23 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o godz. 8.30 a przyjazd ok. 23.00. Jedziemy przez sanktuarium w Gidlach i zostajemy na Apel Jasnogórski. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 1. Parafia w Woli Zaradzyńskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa na 14 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 1. Do czwartku można przynosić elektro śmieci. Tak jak ostatnio zostawiamy je na podwórku plebani zaraz po prawej stronie wchodząc otwartą czerwoną bramą od ul. Grobelnej. 
 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Msza w int. powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych i o uzdrowienie o 18.30. Po niej uwielbienie. W I piętek do chorych udamy się jak zawsze a spowiedź przed i na każdej mszy świętej. W I sobotę msza wynagradzająca za grzechy przeciw NSNMP o 8.00 a po niej różaniec. 
 1. Przy wyjściu z kościoła i do puszek można złożyć ofiary na potrzeby pogorzelców domu przy ul. Żytniej. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na potrzeby Caritasu. 
 1. 24 września tego roku będziemy obchodzić odpust i jednocześnie rozpoczniemy obchody 625 lecia naszej parafii. Żeby się do tego przygotować w sposób należyty od 01 do 24 września rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Potrzebujemy 552 osoby na adorację żeby po jednej godzinie przyszły i pozostały przed Panem Jezusem. Jest to przecież w naszej możliwości. Można również przyjść na więcej niż jedną godzinę. Prosimy o zastanowienie się nad tym dziełem duchowym. Od przyszłej niedzieli będzie dostępna lista z datami i godzinami, na które się będzie można zapisać.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych:   Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: