Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVI niedzieli zwykłej 2023 A

  1. Dziś niedziela adoracji. Po każdej mszy wystawienie i odmówimy dziesiątek różańca. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych po mszy o 11.30. Koronka jak zawsze w niedzielę o godz. 15.00.
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Różaniec w kościele codziennie o godz. 18.00, przy kapliczce przy ul. Bugaj o 17.30. Wykorzystajmy czas aby przez tę modlitwę wypraszać potrzebne łaski. 
  1. W I czwartek msza o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i msza o uzdrowienie o 18.30. W I piątek do chorych udamy się jak zawsze a spowiedź przed i na każdej mszy świętej. W I sobotę msza wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o 8.00. Po niej różaniec wynagradzający. W przyszłą niedzielę po mszy o 18.30 spotkanie bierzmowanych. O 12.30 odpust u Matki Boskiej Różańcowej.
  1. Bardzo dziękujemy ks. Biskupowi Ireneuszowi Pękalskiemu za przewodniczenie liturgii odpustowo – jubileuszowej. Ks. prof. Mieczysławowi Różańskiemu za głoszenie przez cały dzień homilii dotyczącej naszej wspólnoty. Zespołowi Taruta z Tarnopola  za oprawę muzyczną. Paniom sprzątającym nasz kościół. Sprzątnęły cały kościół po kurzu, który wchodził przez wszystkie szczeliny gdy sprzątany był strych kościoła. Asyście, dzieciom, organistkom, ministrantom, zakrystiance, księżom. Kochani Jubileusz rozpoczął się dzięki waszej pięknej postawie i zaangażowaniu. W adoracji od 1 do 24 września uczestniczyło ok 300 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w adorację Najświętszego Sakramentu. Niech przyniesie błogosławione owoce naszej wspólnocie, waszym rodzinom i wam samym. 
  1. Można rezerwować intencje mszalne. Zapraszamy do kancelarii od 16.00 do 17.30. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Bóg zapłać za ofiary bezimienne 100 zł i 800 od pielgrzymów do Gietrzwałdu. Dzisiejsza taca przeznaczona na WSD a przed wyjściem zbiórka na potrzeby pabianickiego schroniska Brata Alberta. 
  1. Kurs “Nowe Życie” to trzy dni bliskości z Jezusem, pogłębiania z Nim relacji oraz doświadczania Jego miłości. Jest adresowany do osób, które zarówno chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, którzy nie wierzą, że jest to możliwe. W kursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Termin kursu w naszej parafii to 6-8 październik. Koszt kursu 40 zł plus obiad 20 zł. Zapisy na spotkaniach Wspólnoty Dobrego pasterza. Spotkania w każdy czwartek po mszy o godz. 18.30.
  1. Polećmy zmarłych: Marek Chwalewski l. 84 ul. Gawrońska. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy nasze prace remontowe, prośmy o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: