Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XVI Nidzieli Zwykłej rok 2023 A

 Ogłoszenia Parafialne 
XVI Niedzieli Zwykłej 2023 rok

 1. Dziś o 15.00 Koronka. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą.
 1. Jak zawsze w poniedziałek o 18.00 modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące a w środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed słynącym cudami naszym obrazem Matki Boskiej Zwycięskiej. 
 1. W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny – dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach w modlitwie i nie tylko. Z racji tego wspomnienia zapraszamy seniorów na grila dzień wcześniej we wtorek na godz. 19.00. 
 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Pabianicką do Częstochowy od 15 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej do stojących kartonów można wrzucać intencje modlitewne na piesze pielgrzymki do Niepokalanowa i Częstochowy.
   
 2. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyjedzie 23 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o godz. 8.30 a przyjazd ok. 23.00. Jedziemy przez sanktuarium w Gidlach i zostajemy na Apel Jasnogórski. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 3. Parafia w Woli Zaradzyńskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa na 14 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 1. Od dzisiaj i w przyszłą niedzielę można przynosić elektrośmieci. Tak jak ostatnio zostawiamy je na podwórku plebani zaraz po prawej stronie wchodząc otwartą czerwoną bramą od ul. Grobelnej. 
 1. Bardzo dziękujemy paniom i panom pomagającym w sprzątaniu i przestawianiu mebli w naszym kościele.
 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkole katechistów. Informacje w gablocie. 
 1. Z naszej historii: „ Wokół kościoła ziemia nie zabudowana należała do plebana. Ziemię przed kościołem w XIX wieku zabrano jako karę za udział miejscowego duchowieństwa w Powstaniu Styczniowym 1863 rok. Zostały pozostawione „na użytek duchowieństwa jedynie ogród warzywno – owocowy i kapustnik Księżym zwany. Od władz okupacyjnych ziemię nabyła firma Kindler , łącznie z częścią cmentarza grzebalnego i ze znajdującą się kapliczka. Zabudowano fronton kościoła fabryką która stanowiła znak niewoli porozbiorowej”. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych:  Jan Szewczyk l. 88 ul. Bracka. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy naszych dziadków. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: