Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XV Niedzieli Zwykłej 2023 A

  1. Dziś o 15.00 Koronka a o 17.30 spotkanie formacyjne rodziny różańcowej. Po nim różaniec i msza święta.
  1. Jak zawsze w poniedziałek o 18.00 modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące a w środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed słynącym cudami naszym obrazem Matki Boskiej Zwycięskiej. 
  1. Przy ołtarzu Matki Boskiej Zwycięskiej stoi karton. Można do niego wrzucić intencje, które pielgrzymi pabianiccy omodlą i zaniosą w 555 pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. 
  1. Od 11 do 18 października nasza parafia organizuje lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie. Cena 2290 zł. plus euro płatne na miejscu w zależności od wybranych dodatkowych wyjazdów. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  1. Dziś taca gospodarcza. Bóg zapłać za bezimienne ofiary 100, 200, 250 i 200 złotych od organizatorów modlitw w intencji Ofiar Zbrodni Wołyńskiej. Bóg zapłać również za kwiaty przyniesione przed tamtą i dzisiejszą niedzielą do kościoła, z których zrobiono wystrój. 
  1. Z naszej historii: „ W pierwszym okresie istnienia naszej świątyni Pabianice miały parterowe budynki i jak czytamy w naszej Kronice …” kościół zwrócony był frontem do rzeki do Dobrzynki a przed nim rozpościerał się szeroki plac o łagodnym spadku do rzeki. Za rzeką rozpościerały się łąki a dalej las. Perspektywa oglądaną od strony kościoła była piękna. Plac między kościołem a rzeką podczas budowy przeznaczono na składanie materiałów budowlanych, porobiono głębokie doły na losowanie wapna korzystając z bliskości wody Dobrzynki. Później doły zasypano. Na początku był to plac niewygodny do komunikacji kołowej jaki pieszej.”
  1. Polećmy zmarłych:  Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy ks. Jacka i s. Zofię będących na urlopie. ks. Kardynała Grzegorza – naszego pasterza. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: