Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XIX Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a po mszy św. o 18.30 różaniec fatimski. 
 1. Jutro 14 sierpnia w naszym mieście uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, który jest patronem naszego miasta. Uroczystość w sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 18.00. Jak w ubiegłym roku wyruszymy w pielgrzymce z naszej parafii o godz. 17.15 by dotrzeć tam na eucharystię. Zapraszamy. Dajmy świadectwo, że święty z naszego miasta jest rzeczywiście naszym patronem. Od wczoraj odmawiamy nowennę do św. Maksymiliana przed jego świętem. 
 1. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze jak w niedzielę a o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny z władzami miasta i powiatu. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej mszy świętej. 
 1. 24 września tego roku będziemy obchodzić odpust i jednocześnie rozpoczniemy obchody 625 lecia naszej parafii. Żeby się do tego przygotować w sposób należyty od 01 do 24 września rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Potrzebujemy 552 osoby na adorację żeby po jednej godzinie przyszły i pozostały przed Panem Jezusem. Jest już dostępna lista z datami i godzinami, na które można się wpisać.
 1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Pabianicką do Częstochowy od 15 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Przy ołtarzu MB Zwycięskiej do stojącego pudełka można jeszcze wrzucać intencje modlitewne na pielgrzymkę do Częstochowy. 
 1. W sobotę o godz. 7.00 msza św. na rozpoczęcie 555 Pabianickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. 
 1. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyjedzie 23 sierpnia na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o godz. 8.30 a przyjazd ok. 23.00. Jedziemy przez sanktuarium w Gidlach i zostajemy na Apel Jasnogórski. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Wzięliśmy większy autokar jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Rozpoczął się remont rynku. Przyjeżdżając na msze i nabożeństw można wjeżdżać na podwórko plebani od ul Grobelnej i ks. Piotra Skargi 1. Prosimy o nie zastawianie wjazdów i bram garażowych. 
 1. Osoby które ucierpiały w pożarze bardzo dziękują za wparcie i wyrażają swoją ogromną wdzięczność dla naszej wspólnoty. Na Caritas zebraliśmy 420 zł. Bóg zapłać! Można jeszcze wziąć tytki z przed ołtarza Serca Pana Jezusa aby wypełnić je przyborami szkolnymi a potem przynieść dla potrzebujących dzieci. 
 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Różaniec Rodziny Różańcowej o godz. 17.45. 
 1. Polećmy zmarłych:  Jadwiga Stasiak l. 68 – pogrzeb w poniedziałek, Ryszard Szulc l. 67 ul. Kościelna – pogrzeb w poniedziałek, Andrzej Saktura l. 70 ul. św. Rocha – pogrzeb w poniedziałek, Zofia Chalczyńska l. 88 ul. Łąkowa – pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy pątników.  Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: