Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XIV Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

 1. Dziś o 15.00 Koronka a o 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Jak zawsze w poniedziałek o 18.00 modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące a w środę o 18.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed słynącym cudami naszym obrazem Matki Boskiej Zwycięskiej. 
 1. We wtorek na cmentarzu katolickim o godz. 11.00 msza święta w intencji ofiar Zbrodni Wołyńskiej w 80 rocznicę tego okrutnego wydarzenia. Zapraszamy. 
 1. W czwartek Różaniec Fatimski po mszy świętej o godz. 18.30. Zapraszamy. 
 1. Przy ołtarzu Matki Boskie Zwycięskiej stoi karton. Można do niego wrzucić intencje, które pielgrzymi pabianiccy omodlą i zaniosą w 555 pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. 
 1. Od 11 do 18 października nasza parafia organizuje lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie. Cena 2290 zł. plus euro płatne na miejscu w zależności od wybranych dodatkowych wyjazdów. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 2. W przyszłym tygodniu taca gospodarcza. 
 1. Z naszej historii: nasz kościół zawdzięczamy bp Pawłowi Dębskiemu pochodzącemu z Płocka, który „położył Fundament i konsekrował ale chciał aby był zbudowany na kształt i podobieństwo kościoła płockiego”. W dokumentach widzimy że kościół pabianicki był przez niego w sposób szczególny „umiłowany”. Dlatego posiadamy w naszym kościele tablicę, która jest jemu dedykowana. „W momencie śmierci 28 lutego 1613 roku liczył lat 79 i 8 miesięcy”.
 1. Polećmy zmarłych: Danuta Pomorska l. 51 ul. św. Maksymiliana Kolbego, Irenę Budzińska l. 96 z Gdańska – pogrzeb jutro. ks. Jerzego Grodzkiego l.69 – ostatniego naszego rekolekcjonistę. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy ks. Jacka i s. Zofię będących na urlopie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: