Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XII niedzieli zwykłej

 1. Dziś o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Różaniec o 17.30 a czerwcowe jak każdego dnia o godz. 18:00. 
 1. Dziś taca gospodarcza. Ofiary na świątynię Opatrzności Bożej to 146,80 zł. Bóg zapłać! 
 1. Bardzo dziękujemy Wspólnocie Apostolstwa modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące na ręce Pana Michała i Macieja, Ministrantom na ręce Marcina i ich z rodzicom na ręce Pani Renaty i Katarzyny, Wspólnocie Dobrego Pasterza na ręce Pani Agnieszki Elżbiety i Alicji , Żywej Róży na ręce Pani Bogusi i pana Zdzisława, Asyście na ręce pana Bogumiła, Ministrantom na ręce Marcina, Panu Grzegorzowi i s. Zofii za przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać!
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała – czyli do czwartku – po mszy św. o godz. 17.30 procesja wokół kościoła. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. ( Na wsiach wierzono, że poświęcone wianki, powieszone na ścianie chaty, odpędzają pioruny, chronią przed gradem, powodzią i ogniem. Dymem ze spalonych wianków okadzano krowy, wyganiane po raz pierwszy na pastwisko. Zioła z wianków stosowano też jako lekarstwo na różne choroby. Gdzieniegdzie do poświęconych wianków dodawano paski papieru, z wypisanymi słowami czterech Ewangelii. Paski te zakopywano następnie w czterech rogach pola, dla zabezpieczenia przed wszelkim złem.)
 1. W piętek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post. Msza święta tego dnia na zakończenie roku o godz. 8.00. 
 1. Również w piątek na mszy świętej o godz. 8.00 będziemy modlić się w sposób szczególny w intencji ks. seniora. Ks. prałat obchodzić będzie swoje imieniny. Natomiast w niedzielę 26 czerwca ofiarujemy mszę świętą za niego z racji 65 rocznicy święceń kapłańskich, która przypada 30 czerwca. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli do wieczności: Bogdan Linke ul. Kilińskiego, Leszek Tyran l. 74 ul. Żytnia, Marek Michaś ul. Majdany, Grażyna Drzewiecka ul. Rypułtowice – pogrzeb w poniedziałek.
  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: