Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XII Niedzieli Zwykłej 2023

  1. Dziś Koronka o 15.00 a nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
  1. Zakończyliśmy rok szkolny! Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom i opiekunom za udział we mszy św. dziękczynnej na koniec roku. Na terenie naszej parafii mamy 3 przedszkola, 3 szkoły podstawowe i 3 średnie. Uczy w nich 15 katechetów – księża i osoby świeckie. Ich wkład jest ogromny w edukacje naszych dzieci i młodzieży. Dziękujemy im za trud i świadectwo ich życia. Dziękujemy również dyrekcjom szkół, nauczycielom i wychowawcom. Życzymy zasłużonego odpoczynku i powrotu do pracy z nowymi siłami i żarliwością. Szczęść Boże!
  1. Ostatni tydzień czerwca. Zachęcamy do uczestnictwa w ostatnich nabożeństwach do Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00. 
  1. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza św. Wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00 a po nim różaniec wynagradzający. Zapraszamy. 
  1. Czcigodni parafianie! Możemy z radością ogłosić, że dzięki Opatrzności Bożej i przyjaciołom naszej parafii przyznana nam została dotacja w wysokości 250 tyś. zł. przez Ministra Kultury. Wnioskowaliśmy o 900 tyś. ale cieszymy się z tej sumy i będziemy prosić o jeszcze. W związku z tym mamy nadzieję rozpocząć prace w wakacje i podjąć remont dachu nawy głównej w jej części lub w całości. Po naszej stronie będzie wkład własny w wysokości ok. 100 tyś. Będę dziękował w swoim czasie za okazaną nam pomoc ale przypominamy, że przez ostatnie dwa lata otrzymaliśmy dotacje pół miliona złoty. Dla naszego miasta nasz kościół jest najważniejszym zabytkiem klasy I i poza Dworem Kapituły nie ma cenniejszego budynku. Już teraz przepraszamy za pewne utrudnienia, które będą miały miejsce. 
  1. Dziś przed kościołem zbierane są podpisy w celu uzyskania z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego finansowania na zorganizowanie w naszym mieście wydarzenia „ Jarmark Żydowski”. Takie wydarzenie miało już miejsce w tamtym roku. Zachęcamy do złożenia podpisu jeśli chcielibyśmy żeby przybliżanie kultury żydowskiej odbyło się po raz kolejny w naszym mieście. 
  1. Na tacę gospodarczą zebraliśmy 4310 zł. Bóg zapłać również za ofiarę 100 zł i 200 zł. od pielgrzymów  z parafii św. Benedykta z Warszawy, którzy nawiedzili nasz kościół!
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych: Marek Patykowski l. 65 ul. Rypułtowicka. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski.Polećmy naszego ks. seniora prałata Jana, który wczoraj obchodził swoje imieniny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: