Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XII Niedzieli Zwykłej 2023 rok A

  1. Dziś po każdej mszy świętej krótkie wystawienie a Koronka o 15.00.
  1. Rozpoczęliśmy lipiec  – miesiąc wakacyjny. Życzymy dzieciom i rodzicom dobrego odpoczynku. Szczęśliwych wyjazdów i tyle samo szczęśliwych powrotów. Niech Pan Bóg otacza każdego swoją opatrznością a św. Krzysztof i nasi patronowie niech nas strzegą przed wszelkim złem. Pamiętajmy o Eucharystii tam gdzie będziemy. 
  1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Msza o uzdrowienie i w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 18.30. W I piątek spowiedź przed i na każdej mszy świętej. Do chorych udamy się tak jak informowaliśmy osobiście.
  1. Ofiary na Świętopietrze z racji św. Apostołów Piotra i Pawła to 790 zł. Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary 2 x 100 zł! 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  1. Z naszej historii. Parafia nasza była dobrami Kapituły Krakowskiej ale nie należała do archidiecezji Krakowskiej. Pod względem administracyjnym należała do Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Dlatego akt erekcyjny – powołanie do istnienia parafii – mamy podpisany przez Arcybiskupa Gnieźnieńskiego.
  1. Od 11 do 18 października nasza parafia organizuje lotniczą pielgrzymkę do Medjugorie. Cena 2290 zł. plus euro płatne na miejscu w zależności od wybranych dodatkowych wyjazdów. Plan pielgrzymki wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. 
  1. Polećmy zmarłych: Janinę Rękorajską l. 65 ul. Kościelna. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy biskupa Ireneusza Pękalskiego i ks. proboszcza, którzy obchodzili swoje imieniny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: