Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia XI Niedzieli Zwykłej 2023

  1. Dziś spotkanie spotkanie Żywej Róży o godz. 17.30. Po nim różaniec i Litania do Serca Pana Jezusa. 
  1. W tym tygodniu koniec roku szkolnego. Zapraszamy na mszę świętą dziękczynną dzieci, rodziców i wszystkich tych, którzy chcą dziękować za miniony rok szkolny. W ubiegłych latach msza o godz. 8.00 miała coraz mniejszą frekwencję. Rodzice tłumaczyli nieobecność różnymi godzinami zakończenia w szkołach dlatego msza na zakończenie roku inaczej niż w ubiegłych latach odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 18.30. 
  1. Zapraszamy 1 – 3 września br . na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Gietrzwałdzie , kolejny dzień to przejazd do  Sanktuarium w Zielonej Pasłęce  i do Św. Lipki. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie , koszt pielgrzymki 720 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz podczas Spotkań modlitewnych Wspólnoty Dobrego Pasterza. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki min 100 zł. celem rezerwacji noclegów.
  1. Z naszej historii: Nasza parafia oficjalnie została powołana do istnienia aktem erekcyjnym w 1398 roku. Są przesłanki, że istniała ok. pół wieku wcześniej. Jednak trzymając się oficjalnego posiadanego pisma w tym roku obchodzimy 625 – lecie parafii. Oprócz roku nie znamy dnia powołania parafii dlatego nasz jubileusz będziemy obchodzić w dzień odpustu z racji naszego patrona św. Mateusza, który w tym roku przypadnie na 24 września. Przewodniczył mu będzie ks. prof. Mieczysław Różański. Już teraz zapraszamy na nasze świętowanie. 
  1. Czcigodni parafianie! Możemy z radością ogłosić, że dzięki Opatrzności Bożej i przyjaciołom naszej parafii przyznana nam została dotacja w wysokości 250 tyś. zł. przez Ministra Kultury. Wnioskowaliśmy o 900 tyś. ale cieszymy się z tej sumy i będziemy prosić o jeszcze. W związku z tym mamy nadzieję rozpocząć prace w wakacje i podjąć remont dachu nawy głównej w jej części lub w całości. Po naszej stronie będzie wkład własny w wysokości ok. 100 tyś. Będę dziękował w swoim czasie za okazaną nam pomoc ale przypominamy, że przez ostatnie dwa lata otrzymaliśmy dotacje pół miliona złoty. Dla naszego miasta nasz kościół jest najważniejszym zabytkiem klasy I i poza Dworem Kapituły nie ma cenniejszego budynku. Już teraz przepraszamy za pewne utrudnienia, które będą miały miejsce. 
  1. Dziś taca gospodarcza za wszelkie ofiary Bóg zapłać!
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik i nowy magazyn „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy zmarłych:  Iwona Muchowska l. 76 ul. Bugaj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: