Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś  o 15.00 koronka w kaplicy adoracji. O 18.30 msza i spotkanie dla bierzmowanych. 
 1. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świetego. Odmawiamy ją po nabożeństwie majowym przez cały tydzień. W sobotę msza święta z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po niej czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim ok 21.00. 
 1. Nabożeństwa majowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.00. Przy kapliczce na ul. Bugaj o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. 
 1. Jutro po mszy o godz. 18.30 nabożeństwo fatimskie. 
 1. Sprzątanie kościoła przed komunią w czwartek o 19.00. Rodzice dzieci komunijnych przynoszą swoje sprzęty do sprzątania. 
 1. Spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek o 19.00 i 19.30. 
 1. Prosimy w miarę możliwości o przyjście w przyszłą niedzielę na inną godzinę mszy niż na 11.30. O tej godzinie II grupa przystąpi do I Komunii Świętej. I grupa przystąpi w sobotę o 12.00. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 1. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 23 maja o godz. 18.30. Rocznica dzieci komunijnych w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wypada 30 maja. 
 1. Procesję Bożego Ciała w tym roku rozpoczniemy mszą świętą o godz 11.00 w kościele NMP Różańcowej na Nowym Mieście i przejdziemy  do naszego Kościoła św. Mateusza i św. Wawrzyńca na Stare Miasto. Zakończymy błogosławieństwem przed kościołem a dla tych, którzy dojdą tylko na procesję msza bez kazania w naszym kościele bezpośrednio po procesji. Dzieci rocznicowe udadzą się do kościoła MB Różańcowej na 11.45 i wezmą udział w procesji a po niej we mszy w naszym kościele.
 1. 10.Można nabyć – Tygodnik „ Niedziela”,  „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”. 
 1. Polećmy zmarłych.  Władysław Bilski l. 69 ul. Bracka – pogrzeb w poniedziałek,  Ewa Miller l. 49 ul. Św. Rocha – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. 12.Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Potrzebne łaski dla naszych ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijnych  i ich rodziców i młodzieży bierzmowanej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: