Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VII Niedzieli Zwykłej

  1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji a o godz. 17.30 spotkanie rodziny Różańcowej, o 18.00 różaniec a po niej msza w intencji Żywego Różańca. 
  1. Dziś taca gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary i ofiarę bezimienną 100 zł! Zbieramy ofiary na na pokrycie dachu. Potrzebujemy jeszcze 200 tysięcy na wkład własny. Prosimy o modlitwę w intencji pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku i wniosków, które złożyliśmy do Marszałka Województwa na odnowienie obrazów św. Józefa i św. Anny Samotrzeć.
  1. W środę – środa popielcowa. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 18:30. Tego dnia jak w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli 1 posiłek do syta i dwa małe bez mięsa. Jest dla osób w wieku od 18 do 60 roku życia. Nie obowiązuje osób chorych, którym mogłoby to zaszkodzić. Jest to zgodne ze słowami Jezusa, że „ Post dla człowieka a nie człowiek dla postu”.
  1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00.
  1. W środę rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży. Pierwszy dzień w szkole z obrzędem posypania głów popiołem. W czwartek spotkanie dla wszystkich uczniów szkół średnich naszego miasta w kościele św. Maksymiliana. W piątek wyjazd do Łodzi na Arenę Młodych. 
  1. Nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Będą trwały do wtorku. Spowiedź we wtorek. Prowadzić je będzie ks. Jerzy Grodzki. Zarezerwujmy sobie czas aby wziąć w nich udział. Zacznijmy od przygotowania i spowiedzi aby dobrze przeżyć okres wielkiego postu i w ten  sposób lepiej przeżyć Wielkanoc. Rekolekcje dla szkół podstawowych rozpoczniemy 06 marca i poprowadzi je ks. Paweł Skowron. 
  1. 18 marca Wspólnota Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt z obiadem 90 zł. Zapisy w kancelarii i podczas spotkań Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartki po 19.00. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin, bliskich naszemu sercu i którzy ostatnio odeszli:            Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: