Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VI Niedzieli Zwykłej

  1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji a o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
  1. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 200 zł! W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
  1. Dewocjonalia, które są nam niepotrzebne albo się zepsuły możemy złożyć w koszu stającym na stoliku w kruchcie. Możemy też sami je zutylizować w następujący sposób. Jeśli dają się spalić – palimy. Jeżeli nie – zakopujemy w rodzinnych grobach na cmentarzu. 
  1. Dnia 18 marca Wspólnota Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt z obiadem 90 zł. Zapisy w kancelarii i podczas spotkań Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartki po 19.00. 
  1. Nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w I niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego. Prowadzić je będzie ks. Jerzy Grodzki. Zarezerwujmy sobie czas aby wziąć w nich udział . Zacznijmy od przygotowania i spowiedzi aby dobrze przeżyć okres wielkiego postu i w ten  sposób lepiej przeżyć Wielkanoc. Rekolekcje dla szkół podstawowych rozpoczniemy 06 marca i poprowadzi je ks. Paweł Skowron. 
  1. W poniedziałek, o godz. 4.12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i w Syrii. Trzęsienie ziemi pochłonęło wiele ofiar. Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis” natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Aleppo (Syria). Możemy się w tę pomoc poszkodowanym włączyć poprzez ofiary dziś składane do puszek w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii.
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
  1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin, bliskich naszemu sercu i którzy ostatnio odeszli – Irena Markowicz l. 72 ul. Łukowa, Irena Stasiak l. 101 z ul. Rypułtowice – pogrzeb będzie w tym tygodniu.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy za ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: