Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VI Niedzieli Wielkanocnej

 1. Dziś święcenie pojazdów po każdej mszy świętej a ofiary z poświęcenia przeznaczymy na pojazdy misyjne. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji o godz. 15:00. O 18:00 majowe.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, bezimienne i na nasze konto.  
 1. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 18:00. Natomiast przy kapliczce na ulicy Bugaj nabożeństwo o 17:30. Zachęcamy gorąco do tego nabożeństwa, które jest już tradycją naszego narodu. Pokazujmy przykładem naszą miłość do Maryi naszym potomkom – dzieciom wnukom. 
 1. W przyszłą sobotę 28 maja organizowana jest pielgrzymka do Lichenia dla dzieci Komunijnych z opiekunem. Koszt 40 zł za osobę. Zapisy do środy. 
 1. W przyszłą sobotę zapraszam również mężczyzn na godz. 9.00 do pracy na dwie godzinki. Potrzebnych jest ok 10-15 mężczyzn do pracy fizycznej na wieży kościoła. Chcemy znieść stare i zepsute drewniane żaluzje a wnieść nowe. Chcemy zabezpieczyć wieżę przed ptactwem, które robią sobie gniazda a przez to niszczą nasz zabytek.
 1. Parafia NMP Różańcowej zaprasza w sobotę 28 maja o godz. 19.00 na Uwielbienie Boga za Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. W modlitwie wezmą udział grupy wokalne z parafii Świętej Faustyny i Wniebowzięcia NMP w Łasku. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Beata Gryzio l. 55 ul. Św. M.M. Kolbego, Zofia Kruszyńska l. 89 ul. Żytnia – pogrzeb w poniedziałek. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie i potrzebne łaski dla diakonów przygotowujących się do święceń kapłańskich – zwłaszcza za diakona Krystiana. 
  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: