Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VI Niedzieli Wielkanocnej

 1. Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. O 18.00 nabożeństwo majowe.
 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 200 i 100 zł. Na tacę na cele duszpasterskie naszej Archidiecezji zebraliśmy 3150 zł. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. 
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Przy kapliczce na Bugaju o 17.30. W Poniedziałek majowe połączone z modlitwami za dusze w czyśćcu cierpiące a w środę z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy. 
 1. Biały tydzień dzieci komunijnych o godz. 18.30 ale zapraszamy je na nabożeństwo majowe o 18.00. Bezpośrednio po nim wieczorna msza święta. Wyjazd „ komunistów” do Niepokalanowa w sobotę o godz. 7.00. Powrót ok. godz. 15.00. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. 
 1. W piątek o godz. 19.15 bierzmowanie. W czasie tej uroczystości nastąpi również uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła II. Wprowadzenia relikwii i sakramentu udzieli Ks. Bp Ireneusz Pękalski. Zapraszamy na to wielkie wydarzenie. 
 1. Do piątku w ramach przygotowania do wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II odprawiamy nowennę do niego prosząc o potrzebne łaski za jego przyczyną dla rodzin naszej parafii a szczególnie o dar rodzicielstwa dla małżeństw pragnących potomstwa. 
 1. Od piątku w czasie wieczornych nabożeństw rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego 
 1. W naszej parafii radę ekonomiczną tworzą:  Agnieszka Winerowicz – Żmuda, Mieczysław Borowiecki, Zdzisław Stasiak, Tomasz Jurga, Mariusz Juszczyk, Tomasz Gargól, Bogusław Szczesio. Nadszedł czas stworzenia rady duszpasterskiej. Prosimy aby z każdej grupy parafialnej zgłoszona została jedna osoba lub z poza grup osoby, które chciałyby do niej należeć. Jest to organ doradczy proboszcza. Kadencja trwa 5 lat. Spotkania raz na kwartał.
 1. Z naszej historii: Jest wiele pytań dotyczących tunelu łączącego Dwór Kapituły z naszym kościołem. Kronika parafialna nie odnotowuje żadnych informacji o nim. Nie mamy żadnych oznak świadczącym o jego istnieniu. Przy ostatnich pracach na ul. Zamkowej nie znaleziona żadnego przejścia. Może gdzieś głębiej? 
 1. 10. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Beata Pikorska l. 51 ul. Bugaj. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: