Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VI niedziela zwykła

 1. Dziś nabożeństwo Rycerstwa Niepokalanej. 
 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 100, 200, 500 i 1000 zł. Bóg zapłać za ofiary!
  W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili i przywieźli chorych na mszę św. z namaszczeniem chorych 11 lutego z racji wspomnienia Matki Boskiej z Lourdes. Pamiętajmy o potrzebach duchowych naszych bliskich i chorych.
 1. Zwracamy się z wielką prośbą o przyniesienie jak najstarszych zdjęć naszego kościoła jeżeli takie posiadamy. Chodzi nam o takie, które są jeszcze z przed obecnego wyglądu naszej świątyni. Jeżeli mamy w albumach zdjęcia z chrztów, komunii, ślubów lub innych uroczystości gdzie widać wnętrze nawet w tle prosimy o ich przyniesienie. Interesuje nas malowanie ścian i sufitu. Będą nam pomocne do dalszych planów odnowy naszej świątyni. 
 1. Drugą rzeczą, o którą się zwracamy to prośba o spisanie historii wydarzeń swoich rodzin, które są związane z parafią lub naszym miastem. Wydarzeń – cudów związanych z naszą świątynią. W czasie kolędy słyszeliśmy bardzo dużo ciekawych opowiadań i szkoda byłoby żeby odeszły w zapomnienie. Prosimy o spisanie, jeżeli będziecie czuć taką potrzebę i przyniesienie do zakrystii z adnotacją, że prawa autorskie przekazujemy na rzecz parafii. 
 1. Zapraszamy na kurs przedmałżeński w ośrodku konferencyjno-rekolekcyjnym w Porszewicach. Kurs będzie obejmował 4 spotkania w 4 soboty: 26 lutego, 5, 12, 19 marca, w godz. 10.00-14.00. W ramach kursu przewidziane jest poradnictwo rodzinne indywidualne. Szczegółowe informacje i zapisy: www.uroczyskoporszewice.pl/kurs-przedmalzenski-w-porszewicach/. 
 1. Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie jej. Warunkiem jest: 1- pomodlić się w int. Ojca Św.; 2 –  w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 3 – by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 4 – odmówić Pod Twoją obronę i 5 – wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
 1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
 1. Pielgrzymka jubileuszowa do Rzymu.
 1. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli:  Daniela Gorzeń l. 69 ul. Bracka. Wieczny odpoczynek…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: