Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna 2024 B

 1. Dziś  o godz. 15.00 koronka w kaplicy adoracji.
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.00. Przy kapliczce na ul. Bugaj o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. 
 1. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 17.30 przy ulicy Grobelnej 2. W bardzo ważnych sprawach prośmy o telefon.
 1. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 23 maja o godz. 18.30. Rocznica dzieci komunijnych w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wypada 30 maja.
 1. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci, które nie odnowiły przyrzeczeń chrzcielnych w Wielką Sobotę odnowią je na mszy o godz. 11.30. Prosimy żeby przyniosły świece. O 18.30 msza i spotkanie dla bierzmowanych.
 1. W środę uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika. Msze jak w dzień powszedni.
 1. Zapraszamy na Ekumeniczną Drogę Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37) i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza  gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
 1. Można nabyć – Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”. 
 1. 10.Bezimienne ofiary na nasz kościół 100 i 150 zł. Bóg zapłać!
 1. Prosimy o sprzątanie odchodów po swoich psach i zwracanie uwagi właścicielom czworonogów. Pies tak jak człowiek musi się załatwić ale właściciel musi posprzątać po sobie i po przyjacielu – mówią nawet, że najlepszym. Trawniki i skwery też ktoś sprząta. Tam też należy posprzątać po swoich psach.
 1. Polećmy zmarłych. – Jędrzej Szkudlarek l. 78 ul. Partyzancka – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy o pokój na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. Potrzebne łaski dla naszych ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Dzieci pierwszokomunijnych  i ich rodziców i młodzieży bierzmowanej. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: