Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V niedzieli zwykłej

  1. Dziś niedziela Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po każdej mszy krótka adoracja. Na mszy o godz. 18.30 kazanie katechizmowe. Temat dzisiejszy „Wprowadzenie do Przykazań Bożych”.
  1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 100 zł. Na zakony kontemplacyjne w święto Matki Boskiej Gromnicznej zebraliśmy 850 zł. Bóg zapłać! 
  1. W tamtą niedzielę rozdawaliśmy wizytówki z logo naszej parafii i numerem konta. Możemy je jeszcze wziąć przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za wpłaty na nasze konto. Ważniejsze jest jednak to, że jest na niej umieszczony dyżurny numer telefonu do naszej parafii i informacja, że jestem katolikiem. Jeżeli będziemy w niebezpieczeństwie śmierci prosimy aby nam sprowadzono księdza. Jeżeli nie chcemy z niej skorzystać oddajmy ją komuś komu się przyda.
  1. Bardzo dziękujemy za pomoc przy rozebraniu żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowej paniom Bogusi, Renacie, Bożenie, Teresie, Barbarze, Halinie, Marii, Kamili, s. Zofii i panom Tadeuszowi, Mieczysławowi, Bogusiowi, Maciejowi i ks.diakonowi Krystianowi.
  2. 11 lutego z racji wspomnienia Matki Boskiej z Lourdes będziemy modlić się za chorych. W sposób szczególny zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 10.00 z sakramentem chorych. 
  3. Zwracamy się z wielką prośbą o przyniesienie jak najstarszych zdjęć naszego kościoła jeżeli takie posiadamy. Chodzi nam o takie, które są jeszcze z przed obecnego wyglądu naszej świątyni. Jeżeli mamy w albumach zdjęcia z chrztów, komunii, ślubów lub innych uroczystości gdzie widać wnętrze nawet w tle prosimy o ich przyniesienie. Interesuje nas malowanie ścian i sufitu. Będą nam pomocne do dalszych planów odnowy naszej świątyni. 
  4. Drugą rzeczą, o którą się zwracamy to prośba o spisanie historii wydarzeń swoich rodzin, które są związane z parafią lub naszym miastem. Wydarzeń – cudów związanych z naszą świątynią. W czasie kolędy słyszeliśmy bardzo dużo ciekawych opowiadań i szkoda byłoby żeby odeszły w zapomnienie. Prosimy o spisanie, jeżeli będzie czuć taką potrzebę i przyniesienie do zakrystii z adnotacją, że prawa autorskie przekazujemy na rzecz parafii.  
  5. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”.
  6. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Jan Wołosz z Łodzi l. 90, Marcin Moroz l. 37 ul. Konstantynowska, Romuald Józefowicz l. 91 z Łodzi pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek …
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia – zwłaszcza naszej organistce Pani Dorocie, ks. Jackowi – msza za niego w czwartek o godz. 8.00 i ks. dziekanowi Ryszardowi życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: