Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V niedzieli zwykłej

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji a o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne. 
 1. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 100 zł! 
 1. Dziękujemy paniom Bogusi, Marii, Teresie, Basi, Eli, Halinie, Eli, Helenie i Eli, s. Zofii i panom Mieczysławowi, Zdzisławowi, Grzegorzowi, Łukasz, Bogusiowi, uczniom „ mechanika” za rozebranie wystroju Bożonarodzeniowego. Bóg Zapłać!
 1. Spotkanie biblijne w poniedziałek po mszy o godz. 18.30.
 1. Dewocjonalia, które są nam niepotrzebne albo się zepsuły możemy złożyć w koszu stającym na stoliku w kruchcie. Możemy też sami je zutylizować w następujący sposób. Jeśli dają się spalić – palimy. Jeżeli nie – zakopujemy w rodzinnych grobach na cmentarzu. 
 1. W piątek imieniny ks. Jacka. Msza w jego intencji o godz. 8.00 ale życzenia przyjmuje cały dzień. 
 1. W sobotę 11 lutego 2023 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXXI Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 10.00 będzie msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. 
 1. Dnia 18 marca Wspólnota Dobrego Pasterza organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt z obiadem 90 zł. Zapisy w kancelarii i podczas spotkań Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartki po 19.00. 
 1. Nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w I niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego. Prowadzić je będzie ks. Jerzy Grodzki. Rekolekcje dla szkół podstawowych rozpoczniemy 06 marca i poprowadzi je ks. Paweł Skowron. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy papieża Benedykta XVI i zmarłych z naszych rodzin, bliskich naszemu sercu i którzy ostatnio odeszli – Irena Olbińska l. 87 ul. Narcyza Gryzla, Tadeusz Kukółka l. 98 i Janina Kukółka l. 96 ul. Majdany – pogrzeb w poniedziałek, Jadwiga Tokarczyk l. 87 ul . Żytnia – pogrzeb w poniedziałek z kościoła, Ewa Chilińska l. 73 ul. Bracka – pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Prośmy dla dzieci, młodzieży i nauczycieli o dobry nowy semestr nauki. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: