Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji w int pokoju. Gorzkie Żale o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą. Ofiara na nasz kościół 1000 zł. Na wyposażenie do mieszkania dla gości z Ukrainy złożono dwie ofiary 1000 i 600 zł. Bóg zapłać! 
 1. Dziś o godz. 15.30 spotkanie integracyjne przy kawie, herbacie i cieście dla uchodźców z Ukrainy w kawiarence w  kościele św. Maksymiliana. Prosimy o poinformowanie i pomoc w dotarciu  na spotkanie. 
 1. Msza za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałek o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo za dusze czyśćcowe. Spotkanie biblijne po mszy o godz. 18.30. W środę msza o godz. 17.30 przed cudownym obrazem MB Zwycięskiej a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Czwartek spotkanie Dobrego Pasterza po mszy o godz. 18.30. W piątek po mszy o godz. 8.00 i 17.30 Droga Krzyżowa.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W Piątek spowiedź pół godziny przed mszami i na mszy świętej. Litanie do Serca Pana Jezusa po mszach o godz. 8.00 i 17.30. Udamy się również do chorych. W sobotę msza o godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej różaniec. 
 1. Zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową w intencji o pokój na Ukrainie i na świecie. Odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie nabożeństwa przed  kościołem św. Maksymiliana o godz. 19.30. Przejdziemy ulicami Jana Pawła II , Cichą, Orla, do Kilińskiego i Grobelną do kościoła  św. Mateusza, który jest kościołem jubileuszowym i możemy za nawiedzenie go uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Uczestnicy nabożeństwa  będą mogli dołączyć konkretny gest pomocy przekazując datek na zakup żywności, lekarstw, środków opatrunkowych, oraz odzieży dla dotkniętych skutkami wojny.
 1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”, oraz baranki i świece wielkanocne oraz paschaliki. 
 1. Polećmy zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: