Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji a o 18.00 Gorzkie Żale. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. 
 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą. Bóg zapłać również za ofiarę bezimienną 100 zł. 
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy świętej o godz. 8.00 a wieczorem o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Kochani! W piątek delegacja naszej parafii w składzie – Panie Wioletta, Bogusia, Panowie Tomasz, Zdzisław i ks. proboszcz miała spotkanie z ks. Kard. Stanisławem Dziwiszem w Krakowie. Odebraliśmy relikwie św. Jana Pawła II dla naszej parafii. Jest to kropla krwi naszego papieża.  Dziękujemy Państwu Stasiakom za ufundowanie relikwiarza. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła 18 maja – w dzień urodzin Karola Wojtyły. W każdą niedzielę podejmiemy wątki z nauczania św. Jana Pawła II aby przygotować się do tego wydarzenia.
 1. Zapraszamy 31 marca o godz. 19.30 na  Dekanalną Drogę Krzyżową  ulicami naszego miasta. Inetencja nabożeństwa  „ O wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i poszanowania jego imienia dla wszystkich polaków a zwłaszcza dla mieszkańców naszego dekanatu i miasta – którego jest honorowym obywatelem.”  Rozpoczęcie przed   naszym kościołem. Przejdziemy ulicami; Grobelną, Kilińskiego, Mariańską, Orla, Konopnickiej , Jana Pawła II i do kościoła św. Maksymiliana. Możemy uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie będziemy mogli przekazać datek na zakup żywności, lekarstw, środków opatrunkowych, oraz odzieży dla dotkniętych skutkami trzęsienia ziemi w Allepo w Syrii.
 1. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza o wynagrodzenie za grzechy przeciw NSNMP o godz. 8.00 a po niej różaniec. W sobotę scholą spotyka się o godz 10.15 a młodzież o 11.00.
 1. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Czytamy Mękę Pańską i święcimy palmy. Na mszy o godz. 10.00 schola naszego seminarium zaśpiewa Mękę Pańską. Ministranci będą sprzedawać palemki a dochód z nich zasili budżet ministrancki. 
 1. Ciąg dalszy tłumaczenia bogactwa naszej świątyni. 4 – Ołtarz Trójcy Przenajświętrzej w prawej nawie na wprost pochodźi z 1971 roku czyli z XVIII wieku. 
 1. Bardzo dziękujemy Panom Markowi i Mariuszowi za założenie oświetlenia i doświetlenie kolejnych ołtarzy – Trójcy i św. Anny Samotrzeć. Poświęcili kolejny dzień na tę pracę. Bóg zapłać!
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”i  świece wielkanocne Caritasu w kształcie jaj i paschalików małych i dużych.
 2. W gablocie na zewnątrz na plakatach informacje dotyczące różnych wydarzeń religijnych. 
 3. Polećmy papieża Benedykta XVI : Wieczny Odpoczynek….
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, rodziny. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: