Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V Niedzieli Wielkiego Postu

 1. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji w int pokoju. Gorzkie Żale o godz. 18.00.
 1. Ofiara bezimienna na nasz kościół 200 i 100 zł. Bóg zapłać!
 1. Dostaliśmy decyzje z Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków akceptującą projekt naprawy pozostałych dachów. Dzięki temu złożyliśmy wniosek o dofinansowanie naszych prac w ostatnim dniu terminu. Koszt naprawy pozostałych dachów 1 milion 266 tyś. Wnioskujemy o sumę w wysokości 750 tyś. Po naszej stronie będzie zorganizowanie 516 tyś zł. Prosimy o modlitwę w intencji pozytywnego załatwienia sprawy. 
 1. Msza za dusze w czyśćcu cierpiące w poniedziałek o godz. 17.30. Po niej nabożeństwo za dusze czyśćcowe. Spotkanie biblijne po mszy o godz. 18.30. W środę msza o godz. 17.30 przed cudownym obrazem MB Zwycięskiej a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Czwartek spotkanie Dobrego Pasterza po mszy o godz. 18.30. W piątek po mszy o godz. 8.00 i 17.30 Droga Krzyżowa.
 1. Zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową w intencji o pokój na Ukrainie i na świecie. Odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie nabożeństwa przed  kościołem św. Maksymiliana o godz. 19.30. Przejdziemy ulicami Jana Pawła II , Cichą, Orla, do Kilińskiego i Grobelną do kościoła  św. Mateusza, który jest kościołem jubileuszowym i możemy za nawiedzenie go uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Uczestnicy nabożeństwa  będą mogli dołączyć konkretny gest pomocy przekazując datek na zakup żywności, lekarstw, środków opatrunkowych, oraz odzieży dla dotkniętych skutkami wojny.
 1. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Na mszy o godz. 10.00 i 11.30 uroczyste poświęcenie palm z procesją. Ministranci będą sprzedawać palemki a dochód przeznaczamy na fundusz ministrancki. 
 1. Do Wielkanocy możemy uzyskać odpust zupełny każdego dnia za nawiedzenie naszego kościoła. Warunkiem jest: 1. stan łaski uświęcającej; 2. przyjęcie komunii świętej; 3. pomodlić się w int. Ojca Św.; 4. w int. powołań kapłańskich i zakonnych; 5. by nasze rodziny były Bogiem silne a Polska chrześcijańska; 6. odmówić Pod Twoją obronę i 7. wyznanie wiary „ Wierzę w Boga”.
 1. Można nabyć tygodnik „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny” i „ Mały Gość Niedzielny”, oraz baranki i świece wielkanocne oraz paschaliki. 
 1. Polećmy zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: