Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V Niedzieli Wielkanocy

 1. Dziś koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji o godz. 15:00. O 17.30 różaniec  Żywej Róży a po nim majowe.
 1. Dziś taca gospodarcza. Przywieziono już dachówkę, która złożona jest na podwórku. Materiał mamy i czekamy na roztrzygnięcia wniosków dofinansowania ministerstwa kultury.  Ofiara bezimienna w tym tygodniu na nasz kościół  to 200 zł. 
 1. Rodzice dzieci komunijnych złożyły ofiarę z racji I komunii św. swoich dzieci. Bóg zapłać! Przeznaczymy je na renowacje kolejnych drzwi zewnętrznych od kościoła. Od strony południowej. 
 1. Dziś 15 maja przypada 200 rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej.  O godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie archidiecezjalną pielgrzymkę do jej Grobu w Parznie.
 1. W sobotę przedszkole sióstr Córek Bożej Miłości obchodzi 40 lecie swojego istnienia. Msza o godz. 15.00 w kościele św. Floriana w Pabianicach a po niej piknik.
 1. W przyszłą niedzielę święcenie pojazdów po każdej mszy świętej a ofiary z poświęcenia przeznaczymy na pojazdy misyjne.
 1. Dziękujemy za udział w nabożeństwie fatimskim. Niech nas modlitwa ubogaca i chroni.  
 1. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 18:00. Natomiast przy kapliczce na ulicy Bugaj nabożeństwo o 17:30. Zachęcamy gorąco do tego nabożeństwa, które jest już tradycją naszego narodu. Pokazujmy przykładem naszą miłość do Maryi naszym potomkom – dzieciom wnukom. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. 10.Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Daniela Mudza l. 88 ul. św. Jana, Helena Wicińska l. 82 ul. Mariańska i Tomasz Gajda l. 20 ul. ks. Piotra Skargi – pogrzeby we wtorek.

     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie i potrzebne łaski dla diakonów przygotowujących się do święceń kapłańskich – zwłaszcza za diakona Krystiana.  Polećmy również s. Zofię – naszą zakrystiankę. Dziś obchodzi swoje imieniny. 
  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: