Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia V Niedzieli Wielkanocnej

 1. Dziś Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po każdej mszy krótkie nabożeństwo eucharystyczne.
 1. Bezimienne ofiary na nasz kościół to 100, 100 i 300 zł. Z poświęcenia samochodów zebraliśmy 1410 zł. Bóg zapłać! Niestety pamiątki z poświęcenia jeszcze nie zostały przysłane. Bardzo dziękujemy też Panu Jackowi Sobierynowi i Firmie Agra z Dobronia za maszty i flagi na nasz plac. Bóg zapłać! Dziś taca na potrzeby duszpasterskie naszej Archidiecezji. 
 1. Juto Uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski. 
 1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00. Przy kapliczce na Bugaju o 17.30. 
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność na mszy i modlitwę za naszą Ojczyznę 3 maja. 
 1. W sobotę 13 maja po mszy o godz. 18.30 nabożeństwo fatimskie. 
 1. W sobotę 13 maja przystąpi pierwsza grupa dzieci do I komunii świętej o godz. 11.30. Kolejne grupy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 11.30. Prosimy aby tego dnia skorzystać z innych godzin eucharystii aby umożliwić rodzinom dzieci pierwszokwomunijnych wzięcie udziału w tej uroczystości.
 1. 19 maja o godz. 19.15 bierzmowanie w naszej parafii. W czasie tej uroczystości nastąpi również uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła II. Wprowadzenia relikwii i sakramentu udzieli Ks. Bp Ireneusz Pękalski. 
 1. Z naszej historii. W XV wieku dobra pabianickie wizytował z ramienia Kapituły Krakowskiej znany historyk ks. Jan Długosz. Zostawił na piśmie granice parafii św. Mateusza, które nie uległy zmianie aż do 1907 roku. W jej skład wchodziły miejscowości – oryginalne nazwy z XV wieku – Miasto Pabyanicze, Jutrkowycze, Bichlow, Szulanthowycze,  Carnyschewycze, Rypolthowycze, Laskowycze, Rethkynya, Choczynaowycze, Gadka, Rypoltowska Wolya. Każdy niech przełoży sobie na język naszego czasu. 
 1. 10. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności:  Barbara Jęczmień l. 74 ul. Ks. Piotra Skargi. 
 1. 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom przyszłego tygodnia życzymy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Prośmy również o pokój na Ukrainie. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: