Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XXX Niedzieli Zwykłej

  1. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na naszą parafię 1000, 500, 200 i 100 zł. i ofiary na tacę gospodarczą. Dziś taca na potrzeby misji a przy wyjściu z kościoła zbiórka na potrzeby schroniska św. Brata Alberta.  
  1. Można już zamawiać msze święte i wypominki na przyszły rok. Zmarłych w wypominkach jednorazowych będziemy polecać od 2 do 8 listopada w modlitwie różańcowej o godz. 17.00. Całoroczne i półroczne przed mszą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. 
  1. Mamy obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który słynie łaskami. Mówią o tym wota wiszące wokół obrazu. Nie mamy jednak żadnej pieśni, która byłaby o naszej Matce Boskiej. Dlatego ogłaszamy konkurs na tekst o Maryi, która jest z nami od tak dawna. Wybierzemy najlepszy tekst w gronie jury a następnie będziemy prosili o napisanie do niej muzyki.
  1. Ostatni tydzień modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różaniec codziennie w kościele o 18.00 a przy kapliczce na Bugaju o 17.30. 
  2. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy. Zatem w przyszłą niedzielę śpimy godzinę dłużej i przychodzimy do kościoła według nowego przesuniętego czasu.
  1. 31 października – w poniedziałek – w noc przed Wszystkimi Świętymi zapraszamy na Noc Świętych. W tym roku rozpoczniemy nasze Pabianickie wydarzenie eucharystią o godz. 18.00 w parafii św. Floriana a następnie przejdziemy ul. 20 stycznia w korowodzie świętych do parafii Miłosierdzia Bożego. Po dojściu przedstawienie relikwii świętych w duchu dziękczynienia i uwielbienia. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych o przebranie się za świętych, których chcemy przedstawić i w ten sposób oddać im cześć. Za najlepsze przebrania drobne nagrody a dla wszystkich coś słodkiego. 
  1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  1. Przy wyjściu z kościoła można kupić znicze sprzedawane przez naszych ministrantów. Dochód z nich przeznaczamy na fundusz ministrancki.
  1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Stanisławę Deperas l. 80 ul. Bracka i Marek Nowak l. 71 ul. Bracka – pogrzeby we wtorek. Wieczny odpoczynek….
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Ks. prałata seniora Jana. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: