Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XXVI

 1. Dziś obchodzimy odpust parafialny na mszy świętej o godz. 11.30. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. Grzegorz Leszczyński – oficjał sądu Archidiecezji Łódzkiej.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą i bezimienne wpłaty 500 i 900 zł. Jak również na konto.
 1. Bardzo dziękujemy za umieszczenie ołtarza Serca Pana Jezusa panom Mieczysławowi, Zdzisławowi i Jakubowi. Dziękujemy Również panom Mariuszowi i Markowi za zainstalowanie lamp na suficie kościoła, w kaplicy adoracji i nad tabernakulum.  Bóg zapłać!
 1. W środę o godz. 15.00 koronka na ulicach miast. W naszej parafii zapraszamy na skrzyżowanie Grobelnej – Kilińskiego – przy kauflandzie. 
 1. W sobotę I sobota miesiąca i msza św. o godz. 8.00 wynagradzająca za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nim różaniec. Od soboty również rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. W kościele codziennie o godz 18.00 a przy kapliczce na ul. Bugaj o godz. 17.30.  
 1. Można już zamawiać msze święte i wypominki na przyszły rok. Zapraszamy do kancelarii. 
 1. Kochani mamy obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który słynie łaskami. Mówią o tym wota wiszące wokół obrazu. Nie mamy jednak żadnej pieśni, która byłaby o naszej Matce Boskiej. Dlatego ogłaszamy konkurs na tekst o Maryi, która jest z nami od tak dawna. Wybierzemy najlepszy tekst w gronie jury a następnie będziemy prosili o napisanie do niej muzyki.
 1. 11 października o godz. 20.00 organizujemy wyjście na film Johny. Dotyczy on pracy hospicjom. Cena to 25 zł. Część sumy przeznaczamy na działalność naszego hospicjum domowego. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:  Henrykę Piotrowską ul. Rypułtowicka – pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Nowożeńców Panią Dorotkę – naszą organistkę i Pana Marcina. Prośmy o pokój na Ukrainie.  Polećmy nasze osobiste intencje.  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: