Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedzieli Zwykłej

 1. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na naszą parafię 500, 200 i 100 zł. Dziś taca gospodarcza. 
 1. Spotkanie Żywej Róży o godz. 17.30. O 18.00 różaniec i 18.30 msza w int. rodziny różańcowej. 
 1. Można już zamawiać msze święte i wypominki na przyszły rok. Zmarłych w wypominkach jednorazowych będziemy polecać od 2 do 8 listopada w modlitwie różańcowej o godz. 17.00. Całoroczne i półroczne przed mszą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. 
 1. Mamy obraz Matki Boskiej Zwycięskiej, który słynie łaskami. Mówią o tym wota wiszące wokół obrazu. Nie mamy jednak żadnej pieśni, która byłaby o naszej Matce Boskiej. Dlatego ogłaszamy konkurs na tekst o Maryi, która jest z nami od tak dawna. Wybierzemy najlepszy tekst w gronie jury a następnie będziemy prosili o napisanie do niej muzyki.
 1. Kochani! Październik to miesiąc różańcowy. Codziennie modlitwa różańcowa o 18.00 a przy kapliczce na Bugaju o 17.30. Zachęcajmy się do tej wyjątkowej modlitwy. Chcielibyśmy aby zawiązywały się kolejne Żywe Róże. Nasza parafia ma 6 tyś osób. Mamy Rodzinę Różańcową w dwóch kołach czyli modli się w żywym różańcu 40 osób. Nie chodzi o statystyki ale pokazuje jaka jest potrzeba modlitwy. W ostatnią niedzielę liczyliśmy wiernych w naszym kościele. Obecnych i przystępujących do komunii świętej. Według naszych obliczeń było 573 osoby a przyjmujących Pana Jezusa 295 osób.
 1. W tym tygodniu 19 października przypada 90 rocznica urodzin ks. prałata Jana Szuby. Msza św. w intencji seniora w przyszła niedzielę 23 października o godz. 8.30. Pamiętajmy o nim w swoich prywatnych modlitwach. 
 1. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który był lekarzem i jest patronem służby zdrowia. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 23 października na mszy św. o godz. 12.00 w kościele św. Maksymiliana w Pabianicach będziemy modlić się za wszystkich pracowników naszego szpitala, naszych przychodni i wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia naszego miasta. Zapraszamy. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Przy wyjściu z kościoła można kupić znicze sprzedawane przez naszych ministrantów. Dochód z nich przeznaczamy na fundusz ministrancki.
 3. W przyszłą niedzielę taca na misje a zbiórka do puszek na potrzeby schroniska „ św. Brata Alberta”.
 1. Polećmy zmarłych z naszych rodzin i tych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Jan Świstek l. 69 z Dobronia i  Anna Janczak l. 38 l. z Łodzi – pogrzeb jutro. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polecajmy naszą parafię, dzieci i nauczycieli. Ks. prałata seniora Jana. Prośmy o pokój na Ukrainie. Polećmy nasze osobiste intencje. Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: