Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XXIII niedzieli zwykłej

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. krótkie wystawienie Pana Jezusa a  nabożeństwo  eucharystyczne o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego jak w każdą niedzielę o 15.00. 
 1. Msza po pieszej pielgrzymce na Jasną Górę o 18.00 w parafii św. Maksymiliana w Pabianicach. 
 1. Po mszach świętych w kruchcie kościoła zbierane są podpisy pod projektem ustawy pod nazwą “W obronie chrześcijan”. Projekt przewiduje zmianę Kodeksu karnego poprzez większą ochronę prawną obiektów religijnych oraz podwyższenie kar dla osób, które atakują te obiekty. Zapraszamy do poparcia tej akcji.
 1. Jutro w poniedziałek po mszy św. o godz. 18.30 spotkanie biblijne
 1. W przyszłą niedzielę na mszy o godz.11.30 poświęcenie przyborów szkolnych. Po mszy spotkanie dla rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci do do I komunii świętej. Natomiast po mszy o godz. 18.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. 
 1. Chcemy posprzątać na ile się da górę naszego kościoła. Do tego potrzebujemy rozstawić rusztowania. Dlatego 17 września w sobotę zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00. Jeżeli będzie nas więcej osób zajmie nam to ok. 2 godzin. Natomiast na 11.30 zapraszamy panie do pomocy w posprzątaniu dołu. Po pracy lekki posiłek. 
 1. 25 września obchodzić będziemy odpust parafialny na mszy świętej o godz. 11.30. Już dziś zapraszamy wszystkich na tegoroczne imieniny parafii. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. Grzegorz Leszczyński – oficjał sądu Archidiecezji Łódzkiej. 
 1. Od jutra będzie już można zamawiać msze święte na przyszły rok. Zapraszamy do kancelarii. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty: Piotr Rybak l.37 ul. św. Jana. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy naszego pasterza, który obchodził w minionym tygodniu swoje imieniny. Dzieci i nauczycieli. Pielgrzymów, którzy wczoraj udali się do Kalwarii Pacławskiej i dzisiaj wracają. Prośmy o pokój na Ukrainie.  Polećmy nasze osobiste intencje. 
  Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: