Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XXII niedzieli zwykłej

 Ogłoszenia Parafialne

   XXII niedziela zwykła 

 1. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę gospodarczą. Bóg zapłać za ofiary!
 1. Powrócili piesi pielgrzymi z Jasnej Góry. Było nas ok 250 osób. Bardzo dziękujemy za modlitwę. Modlili się również w waszych intencjach. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 msza po pielgrzymkowa w parafii św. Maksymiliana. Już teraz zapraszamy za rok na pieszą pielgrzymkę przed tron Czarnej Madonny. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia pielgrzymów z Łodzi zmierzających na Jasną Górę. Za ciasta, owoce, wodę, zupę. Bóg zapłać!
 1. Dziś godz. 11.30 odpust w Ksawerowie ku czci Matki  Boskiej Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dożynki parafialne i odpust w parafii w Pawlikowicach.
 1. W środę spotkanie na plebani wszystkich katechetów po mszy świętej o godz. 18.30.
 1. 1 września w czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. W intencji dzieci, młodzieży, katechetów i nauczycieli o godz. 8.00. Jest to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych w jej czasie i o pokój na świecie.
 1. Tego dnia z racji I czwartku miesiąca będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. O godzinie 18:30 msza święta o uzdrowienie w duchu odnowy w Duchu Świętym. 
 2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Od rana udamy się do chorych. Spowiedź przed i na każdej mszy świętej.
 3. W I sobotę miesiąca msza wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa  przeciwko niemu o godz. 8.00 a po niej różaniec wynagradzający.
 1. Organizujemy również pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach 3 – 4 września. Koszt 390 zł lub 490 w zależności od liczby uczestników. Informacje w gablocie. Zapisy u ks. Jacka i na spotkaniu Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartek 19.10. 
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzymu. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych, którzy ostatnio odeszli z naszej wspólnoty:  Romuald Cilulka l. 53 ul. Barucha, Leokadią Hinz l. 82 ul. św. Jana. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy dzieci i nauczycieli. Prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: