Kościół

ul. Stary Rynek 22

Parafia

ul. ks. Piotra Skargi 1

Telefon

515-526-306

E-mail

parafiamateuszapabianice@gmail.com

EnglishJapanesePolish

Ogłoszenia parafialne XXI niedzieli zwykłej

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca taca gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary i bezimienną 280 zł. O godz. 15:00 w naszym kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego a o 17.30 spotkanie Żywego Różańca. Po nim o 18.00 różaniec i 18.30 msza św w int. Żywej Róży.
 1. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pieszą pielgrzymkę do Niepokalanowa. Wyruszyło i wróciło 90 osób pod przewodnictwem księdza Jacka. Dziękujemy naszym sponsorom. Firmie „Społem” za chleb  i naszemu miastu za finansowanie w 3/4 autokaru z Niepokalanowa. 
 1. Bardzo również dziękujemy za piesze pielgrzymowanie, 14 sierpnia z naszej parafii do parafii świętego Maksymiliana, na uroczystą sumę odpustową z racji uroczystości naszego patrona naszego miasta św. Maksymiliana. Podziękowania kierujemy również władzom miasta i powiatu którzy wzięli udział w modlitwach przy pomniku w pielgrzymce i we mszy świętej. Nie było nas wielu ok 30 osób ale może w przyszłym roku będzie nas więcej. 
 1. Trwa piesza pielgrzymka z Pabianic na Jasną Górę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach. W środę o godz. 8.00 msza święta w intencji mieszkańców miasta, gminy Pabianice i gminy Ksawerów oraz powiatu Pabianickiego przed obliczem Pani Jasnogórskiej.
 1. 26 sierpnia Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze święte jak w dzień powszedni. 
 1. Organizujemy również pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach 3 – 4 września. Koszt 390 zł lub 490 w zależności od liczby uczestników. Informacje w gablocie. Zapisy u ks. Jacka i na spotkaniu Wspólnoty Dobrego Pasterza w czwartek 19.10. 
 1. W przyszłą niedzielę  28  sierpnia 2022 r. godz. 11.30. odpust w Ksawerowie ku czci Matki  Boskiej   Częstochowskiej.
 1. W dniach 08 – 15 października po odpuście parafialnym organizujemy pielgrzymkę do Rzymu. Cena 2990 plus 150 euro. Szczegóły w gablocie i zakrystii. 
 1. Można nabyć prasę katolicką. Tygodnik „ Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 1. Polećmy zmarłych bliskich naszemu sercu:  Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wypraszajmy za pośrednictwem Matki Bożej Zwycięskiej Bożej łaski. Polećmy pielgrzymów naszego miasta. Prośmy o pokój na Ukrainie.   Pod Twoją Obronę…

Udostępnij: